Одним із завдань сучасної шкільної освіти є вміння учня орієнтуватись у величезному потоці інформації, а навчити цьому - головне завдання вчителів історії та правознавства.

Великий німецький поет Йоган Вольфган Гете якось сказав: «Той, хто не знає іноземної мови, не знає й своєї власної». Вивчення іноземної мови є актуальним для сьогодення. Кожна освічена людина, яка має намір здобути гарну освіту, а в майбутньому бути конкурентноспроможною, має володіти іноземними мовами.

Відомо, що позакласна робота  з іноземних мов  є частиною освітнього процесу. Одним із найцікавіших та ефективніших видів масової форми  роботи є постановка п’єс і конкурси юних читців іноземними мовами. Підготовка та проведення їх сприяє розширенню світогляду здобувачів освіти, підвищенню зацікавленості та художніх здібностей, почуття колективізму, прищеплює любов до праці, виховує учнів у дусі патріотизму та  удосконалює мовленнєві навички.

29 січня 2020 року на базі гімназії відбулася педагогічна практика слухачів курсів вчителів початкових класів.

3  грудня 2019 року на базі Херсонської багатопрофільної гімназії № 20 імені Бориса Лавреньова Херсонської міської ради відбувся семінар директорів шкіл Херсонщини, слухачів курсів підвищення кваліфікації педагогічних кадрів. Під час семінару учасники мали можливість ознайомитися з системою освітньої та виховної роботи закладу, спрямованої на розвиток особистості дитини.