cehovles-oksanaХерсонська багатопрофільна гімназія №20 імені Бориса Лавреньова -найстаріший навчальний заклад України, історична пам’ятка архітектури та культури, збудована ще в 1815 році за наказом царя Олександра I.

Від дня створення й донині заклад був і залишається альма–матір’ю для численних поколінь учнів. Гімназія №20 виховала велику когорту видатних особистостей: усесвітньовідомого академіка–історика Євгена Тарле, письменника Бориса Лавреньова, ім’я якого носить наша гімназія, легендарну розвідницю Марію Фортус, льотчика–космонавта Олега Атькова, видатного кінорежисера А.Головню, розвідника Г.Бурзі, героя Великої Вітчизняної війни А.Ладичука, ректора Херсонського національного технічного університетy Ю.Бардачова та ще багатьох, імена яких золотими літерами уписані в історію міста й держави.

У гімназії працюють талановиті вчителі, які мають високий фаховий рівень освіти, культивують інноваційні методи викладання, творчо підходять до розв’язання освітніх завдань. Педагогічний досвід їх роботи є зразком для багатьох учителів міста й області.

Перші помічники в навчально-виховному процесі - батьки, бо вони є нашими однодумцями й допомагають забезпечити успішне вирішення освітніх завдань. Не залишається осторонь гімназійних проблем креативне й відповідальне учнівське самоврядування, яке виступає ініціатором різноманітних цікавих заходів.

Наша гімназія має свої славні традиції, які педагогічний колектив намагається продовжувати, виховуючи високоосвічених, усебічно розвинених громадян держави. Одним із пріоритетних напрямків навчального закладу є робота з обдарованою молоддю. Свідчення цього – висока результативність – переможці різних етапів Всеукраїнських олімпіад, конкурсу–захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук та стипендіати Президента України.

Та не тільки навчальна, а й виховна робота в гімназії підпорядкована благородній і високій меті – запалити вогнем знань дитячі серця, наповнити їхні душі духовною красою. Тому традиційними в нашому навчальному закладі стали свято «Співоче поле», форум «Гімназійна галактика талантів», конкурси «Міс гімназії», «Містер вихованість». А також учні займаються благодійністю, відкриваючи приватні підприємства, заробляють гроші, значну частину яких відправляють в дитячі будинки міста й області.

Має гімназія і свій друкований орган – газету «Вісті гімназії», на шпальтах якої висвітлюються всі цікаві події.

Наш навчальний заклад охоче співпрацює з Херсонською академією неперервної освіти та багатьма вишами. А в 2012 році підписано угоду про співпрацю з Херсонським національним технічним університетом, що створює оптимальні умови для розвитку інтелектуально обдарованої молоді, а також дає можливість на пільгових умовах вступити до ХНТУ.

Сьогоднішня гімназія – один із конкурентноспроможних та найпрестижніших навчальних закладів Херсонщини, це велика скарбниця життєвої мудрості, культури, міцний фундамент для побудови власної кар’єри, формування та виховання української еліти – сучасного і майбутнього цивілізованої європейської держави.

Попереду – нові плани, нові висоти, які, переконана, буде підкорено. Запорукою цього є налаштованість колективу на сумлінну щоденну працю, на творчість задля нових поколінь гімназистів, задля процвітання України.

Директор гімназії Оксана Цеховлес