Стратегічним напрямом діяльності Херсонської гімназії №20 упродовж багатьох років залишається розвиток  та підтримка творчої індивідуальності дитини. Географія участі гімназистів у різноманітних конкурсах невпинно зростає, охоплюючи Європу, Азію, Америку.

Завершення 2020-2021 навчального року в Херсонській гімназії №20 супроводжується вже традиційно високою результативністю талановитої молоді в ІІ етапі (обласному) Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук, що відбувався з 25 лютого по 5 квітня. Пишатися і справді є чим: цьогоріч саме наша гімназія виборола вже втретє І командне місце серед навчальних закладів Херсонської області, що засвідчує лідерські позиції серед освітян та неймовірно високий рівень роботи з обдарованою молоддю.

Херсонська гімназія №20 славиться видатними випускниками, які своєю відданою працею та яскравим життєвим шляхом залишають відбиток в історії міста, держави та всього світу. Серед них є люди, досягненнями яких ми пишаємося й понині, які упродовж життя віддавали сили та натхнення задля порятунку інших.

Народна символіка та традиції стали модним трендом. Популярними є не лише вишиванки, а й різні аксесуари, що сягають коріннями глибини століть. Учні гімназії займаються пошуковою діяльністю й розробляють творчі проєкти з виготовлення українських аксесуарів. Їх цінність полягає в тому, що саме ця діяльність допомагає у виборі професії, дозволяє створити новий об'єкт і захистити свої досягнення авторським правом.