Херсонська гімназія №20 – провідний навчальний заклад міста, що об’єднав талановитих педагогів, відданих улюбленій справі. Один із них - Коротецький Олександр Олексійович, непересічна яскрава особистість, яка понад 40 років із гідністю приймає освітні  виклики, не зупиняється на досягнутому, робить усе, аби кожен етап існування Херсонської гімназії №20  та міста загалом залишився на сторінках книг для нащадків.

Успішний учитель – той, що прийшов у школу за покликом душі, проявляє до дітей любов, яка складається з безлічі кришталиків, великих і малих, сторонньому майже непомітних. Справжньому і неповторному вчителю притаманні захоплення професією, людяність, чесність, любов до рідного народу.

Херсонська гімназія №20 упродовж усього навчального року активно співпрацювала з вишами міста, реалізуючи провідні напрямки роботи. Саме тому 15 травня 2021 року учні 10 класу в супроводі вчителя біології Митрашевської Т.В., продовжуючи науково-дослідницьку роботу в секції «Селекція та генетика», відвідали День відкритих дверей у Херсонському державному аграрно-економічному університеті. Мета заходу – залучення якомога ширшого кола молоді до наукової роботи шляхом занурення в безпосередню щоденну працю херсонських селекціонерів та генетиків вишу, пов’язаних із собаківництвом.

Сьогодні, 20 травня 2021 року, на сесії Херсонської міської ради колектив Херсонської гімназії №20 був нагороджений подякою міського голови за активну участь та І місце в екологічній акції «Я люблю Херсон», а також проведення робіт із благоустрою території рідного міста!

Напередодні Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, який відзначають в Україні 18 травня, у Херсонській гімназії №20  відбулися виховні заходи зі здобувачами освіти 10-Б та 11-А класів на тему: «Геноцид кримськотатарського народу». Учні  разом із учителями історії Коротецьким О.О. та Лебідь О.В. підготували пізнавальні відео-презентації, у яких розповіли про примусове вигнання етнічного населення з Кримського півострова, що розпочалося о третій годині ночі 18 травня 1944 року. Протягом двох днів із рідних домівок було виселено 180 тисяч кримських татар. Вигнання та нелюдські умови в місцях заслання мали катастрофічні наслідки – від хвороб та виснаження загинули десятки тисяч висланців.