Херсонська гімназія №20 упродовж усього навчального року активно співпрацювала з вишами міста, реалізуючи провідні напрямки роботи. Саме тому 15 травня 2021 року учні 10 класу в супроводі вчителя біології Митрашевської Т.В., продовжуючи науково-дослідницьку роботу в секції «Селекція та генетика», відвідали День відкритих дверей у Херсонському державному аграрно-економічному університеті. Мета заходу – залучення якомога ширшого кола молоді до наукової роботи шляхом занурення в безпосередню щоденну працю херсонських селекціонерів та генетиків вишу, пов’язаних із собаківництвом.

Завершення 2020-2021 навчального року в Херсонській гімназії №20 супроводжується вже традиційно високою результативністю талановитої молоді в ІІ етапі (обласному) Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук, що відбувався з 25 лютого по 5 квітня. Пишатися і справді є чим: цьогоріч саме наша гімназія виборола вже втретє І командне місце серед навчальних закладів Херсонської області, що засвідчує лідерські позиції серед освітян та неймовірно високий рівень роботи з обдарованою молоддю.

Народна символіка та традиції стали модним трендом. Популярними є не лише вишиванки, а й різні аксесуари, що сягають коріннями глибини століть. Учні гімназії займаються пошуковою діяльністю й розробляють творчі проєкти з виготовлення українських аксесуарів. Їх цінність полягає в тому, що саме ця діяльність допомагає у виборі професії, дозволяє створити новий об'єкт і захистити свої досягнення авторським правом.

Всеукраїнський конкурс-захист науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України упродовж багатьох років залишається пріоритетним для обдарованої молоді Херсонської гімназії №20, адже саме ця освітня система організовує та координує науково-дослідницьку діяльність учнів, розвиваючи їх інтелектуально, духовно, налаштовуючи на професійне самовизначення.