Основними формами залучення учнів до пошукової та науково-дослідницької діяльності є участь у роботі Малої академії наук України. Саме тут учні проходять першу школу становлення як майбутніх науковців, дослідників. У МАНі учні ознайомлюються з досягненнями науки й техніки, розвивають творчу думку, реалізують прагнення до наукового пошуку, набувають дослідницьких умінь, а також мають можливість патентувати власні розробки, таким чином формується підприємницька діяльність на майбутнє.

2019/2020 навчальний рік – ювілейний для Херсонської гімназії №20, насичений різноманітними заходами, гідний старт яким склав Тиждень науки – традиційний для нашого навчального закладу.

4 листопада 2019 року на базі Херсонської багатопрофільної гімназії №20 імені Бориса Лавреньова Херсонської міської ради відбулося засідання круглого столу за участі представників управління освіти міста, керівників навчальних закладів із залученням науковців Херсонських вишів. Мета зібрання – розгляд пропозицій щодо якісної організації та проведення міського етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук ( саме міського товариства «Пошук»).

Багато мов – одна професія