Херсонська гімназія №20 – навчальний заклад, що впродовж усього часу від дня заснування плекав найталановитішу молодь – успішних спеціалістів в усіх галузях мистецтва, науки та економіки. Освітня реформа ХХІ століття спонукає педагогічний колектив іти в ногу з часом, упровадивши з 2020 року дослідно-експериментальну роботу з теми «Методика реалізації наскрізної змістової лінії «Підприємливість і фінансова грамотність» в освітньому процесі багатопрофільної гімназії».

Одним із завдань сучасної шкільної освіти є вміння учня орієнтуватись у величезному потоці інформації, а навчити цьому - головне завдання вчителів історії та правознавства.

Великий німецький поет Йоган Вольфган Гете якось сказав: «Той, хто не знає іноземної мови, не знає й своєї власної». Вивчення іноземної мови є актуальним для сьогодення. Кожна освічена людина, яка має намір здобути гарну освіту, а в майбутньому бути конкурентноспроможною, має володіти іноземними мовами.

Відомо, що позакласна робота  з іноземних мов  є частиною освітнього процесу. Одним із найцікавіших та ефективніших видів масової форми  роботи є постановка п’єс і конкурси юних читців іноземними мовами. Підготовка та проведення їх сприяє розширенню світогляду здобувачів освіти, підвищенню зацікавленості та художніх здібностей, почуття колективізму, прищеплює любов до праці, виховує учнів у дусі патріотизму та  удосконалює мовленнєві навички.

29 січня 2020 року на базі гімназії відбулася педагогічна практика слухачів курсів вчителів початкових класів.