8 травня 2021 року в Україні відзначається День пам’яті і примирення, 9 травня – 76-а річниця перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні. Це дні шани загиблим і поваги до живих, усіх тих, хто пройшов шляхами війни, вписавши своє ім’я в безсмертя, і тих, хто ще живе серед нас.

Українська – це модно!
Українська – це круто!
Єдиній і рідній мові – бути!

Під таким девізом з 22 по 25 січня 2021 року пройшов мовознавчий челендж «Український гравікон» серед учнів початкової школи гімназії, який було проведено до Міжнародного дня рідної мови. Цей захід спрямований на розширення, поглиблення й вдосконалення знань учнів з української мови.

26 лютого з метою вшанування мужності і героїзму громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території – в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі та з нагоди відзначення річниці Дня спротиву окупації, у гімназії було проведено етнокультурний захід «Крим: погляд із сьогодення».

В Україні 20 лютого - День пам’яті Героїв Небесної Сотні. Саме у цей день ми маємо віддати шану тим, хто пожертвував найціннішим заради нашого майбутнього. У рамках патріотичного виховання учнів, з метою формування глибокого усвідомлення причин та наслідків трагічних сторінок історії було проведено тематичні години спілкування «День пам’яті Героїв Небесної Сотні», «За Україну, за її волю», «Будемо гідні слави героїв», «Хто вони герої минулого і сьогодення», «З Україною в серці».

Із нагоди відзначення Міжнародного Дня пам’яті жертв Голокосту (27 січня) та Дня пам’яті Героїв Крут (29 січня) у Херсонській гімназії №20 проведено тематичні заходи національно-патріотичного спрямування у ході уроків історії. Для учнів 6(10)-А класу проведено тематичний урок: «Крути – наша слава, наша історія», головна мета якого – розширити знання учнів про трагічні події січня 1918 року під Крутами та сформувати відповідальне ставлення до захисту Батьківщини.