Народна символіка та традиції стали модним трендом. Популярними є не лише вишиванки, а й різні аксесуари, що сягають коріннями глибини століть. Учні гімназії займаються пошуковою діяльністю й розробляють творчі проєкти з виготовлення українських аксесуарів. Їх цінність полягає в тому, що саме ця діяльність допомагає у виборі професії, дозволяє створити новий об'єкт і захистити свої досягнення авторським правом.

Гімназистка 6(10)-А класу Калініченко Анастасія під керівництом учителя Мішиної Марини Анатоліївни розробила дизайн-проєкт та виготовила сучасний аксесуар, який може бути прикрасою для волосся, а учениці 9-Б Костоусова Олександра й 11-А Шостак Владислава розробили сучасний аксесуар в етнічному стилі "Пояс - ручка для сумки".

Їхніми попередниками були Кулик Ірина, Рудик Світлана та Судавцова Влада, які створили «Колекцію аксесуарів "Креативність"», що нараховує 12 виробів і зареєстрована в Державному підприємстві «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент).

Тож так тримати! Таким чином, справжні підприємці виходять зі стін легендарної гімназії.