Флаг України

2019/2020 навчальний рік – ювілейний для Херсонської гімназії №20, насичений різноманітними заходами, гідний старт яким склав Тиждень науки – традиційний для нашого навчального закладу.

«Ми з наукою – на ти» - саме під таким девізом підводилися підсумки наукової діяльності педагогів та гімназистів, визначався сучасний її стан та подальший шлях розвитку інноваційної діяльності гімназії із залученням наукової еліти херсонських вишів.

Розпочався Тиждень науки у фойє гімназії: 2 грудня з 8.00 креативна група, яку очолив Мельников Всеволод, міністр науки гімназійного парламенту, зі своєю командою однодумців проводила інтелектуальну наукову вікторину «Я знаю більше», зацікавлюючи учнів різного віку логічними чи арифметичними задачами, загадками з метою популяризації наукових досліджень та сприяння зростанню пріоритету науки. Переможцями вікторини стали: Годованюк Михайло та Єфіменко Анастасія, учні 5(9)-Б класу, Василенко Діана та Луговська Владислава, учениці 4(8)-В класу.  Організували також виставку портретів відомих на весь світ учених-математиків, фізиків, біологів та наукового інструментарію в експозиціях «Наукових станцій», якими активно користуються педагоги та учні на уроках певних дисциплін, а також віртуальну мандрівку музеями науки і техніки України. У той же день учні 3-4 класів, готуючись до профільного навчання, узяли участь в олімпіаді з математики.

Учителі біології Кулінич І.І., Митрашевська Т.В. та фізики Турова І.С. підготували бінарний урок «Біологія та фізика за чайним столом», на якому учні 6-В класу змогли дізнатися чимала цікавого про види чаю, його позитивний і негативний вплив на людський організм, а також проявити власну ерудицію у відповідях на питання, пов’язаних із повсякденним життям і фізикою (як підготовка до наукової дисципліни в 7 класі).

Учитель початкових класів Віхрова І.А. у приміщенні гімназійного музею представила дослідницький проект з природознавства «Відоме-невідоме», підготований учнями 4-В класу, сповнений неочікуваних висновків про загальновідомі явища.

Митрошенко І.М., учитель математики, презентувала наукову роботу учнів 5-Б класу – проект «Логіка – основа математики», мета якого – стимулювати учнів математичного й інших профілів до глибшого та якіснішого опанування математики як науки, що в значній мірі базується на логіці. Захід надзвичайно актуальний, оскільки відповідає запитам сьогодення: наступний навчальний рік – рік математики.

3 грудня в музеї гімназії відбувся захід, підготований учителем математики та інформатики Ткачишиною І.П., - «Формування наукового світогляду учнів через STEM – проекти». У рамках підготовки учнів до захисту робіт конкурсу-захисту наукових робіт Малої академії наук педагог та його вихованці співпрацюють із центром науково-технічної творчості учнівської молоді, де наші гімназисти відвідують гурток робототехніки. Учень 8-Б класу Тарасов Данило презентував результат своєї праці – робот, що за програмою «збирає» спінер за заданим кольором. Цікавим був теоретичний виклад теми про програмування, однак реальне тестування робота викликало справжнє захоплення. Захід засвідчив успішність співпраці Херсонської гімназії №20  та позашкільних закладів у створенні STEM – проектів.

Серед інших яскравих заходів – презентація науково-дослідницької роботи «Ензимологічні показники крові в осіб під час фізичних навантажень» (учитель біології та хімії Грянко І.А.); практикум «Організація пошукової роботи як засіб формування ключових компетентностей учнів під час вивчення історії» (учитель історії Лебідь О.В.); конкурс ерудитів для учнів 6-их класів «Літературний саквояж» (Омельян О.М., Ейсман Л.М.).

Учитель хімії Кожина Наталія Миколаївна провела відкритий захід для учнів 4-х класів – видовищний відкритий урок під назвою «Хімія навколо нас» із демонстрацією дослідів та задля залучення до навчання у класах хіміко-біологічного профілю.

Плідною стала робота науково-практичної конференції «Захист науково-дослідницьких робіт учнів-членів наукового товариства імені Є.Тарле», що об’єднала творчу молодь, наукових керівників та координаторів наукових робіт. Основними завданнями наукового товариства гімназистів є сприяння підвищенню престижу й популяризації наукових знань, розвиток у гімназистів пізнавальної активності, дослідницьких умінь та навичок, творчих здібностей у процесі навчальної та пошуково-дослідницької діяльності, знайомство гімназистів з методами і прийомами наукового пошуку, сприяння професійному самовизначенню гімназистів. Тож саме конференція мала практичне спрямування – поділитися досвідом із  молоддю, яка вчиться, стимулювати до пошукової, експериментальної, дослідницької роботи, інтелектуального, духовного розвитку. Небайдужими наставниками для молоді стали науковці вишів Херсона  Кузьменков С.Г., доктор педагогічних наук, кандидат фізико-математичних наук, професор ХДУ; Радецька С.В., кандидат педагогічних наук, завідувач кафедри теорії та практики галузевого перекладу ХНТУ; Мазур О.В., кандидат філологічних наук, доцент ХНТУ;  Галат Л.М., кандидат економічних наук, доцент кафедри менеджменту ДВНЗ ХДАУ; Сита Є.М., старший викладач кафедри готельно-ресторанного та туристичного бізнесу ДВНЗ ХДАУ; Скропишева О.В., кандидат педагогічних наук, викладач ХНТУ. Фахівці своїми критичними зауваженнями та порадами допомогли гімназистам удосконалити наукові роботи, розвивати навички ораторського мистецтва.

Не залишилися осторонь й учні початкової школи – учасники інтелектуальної гри «Ерудит – молодша ліга», які за підтримки та під керівництвом учителів Нейбергер Т.І., Єфіменко О.В. та заступника директора Бережної І.І. продемонстрували високий рівень підготовки у різних галузях науки та бажання змагатися за звання найсильніших у місті й у 2018/2019 н.р. І місце посіла команда 4-Г класу під назвою «Хоробре серце» (учитель Бондаренко Ю.В.), ІІ – 4-А класу «Всезнайко» (учитель Іскович Л.А.),  ІІІ місце здобула команда 4-Б класу під назвою «Умка» (учитель Красношапка О.В.) та 4-В класу (учитель Віхрова І.А.).

«Рівень розвитку науки безпосередньо пов’язаний із рівнем розвитку країни, проведення наукових досліджень – це основа успішної кар’єри особистості», – саме до таких висновків дійшли організатори та учасники заходів.

Учитель української мови і літератури Заводянна Олена Іллівна провела в 11-В класі літературну вікторину, що чітко вплелася в систему підготовки випускників до ЗНО й передбачала завдання, що сприятимуть більш глибокому засвоєнню вивчених на уроках фактичних даних, термінології.

Тиждень науки в Херсонській гімназії №20 довів, що наукова діяльність як структурна складова системи гімназійної освіти – провідний осередок наукової діяльності старшокласників, домінанта сучасного вчителя й здобувача освіти. Кожен із проведених заходів засвідчив бажання та готовність молоді долучатися до лав наукової еліти Херсона та України. Бажаємо успіхів у подальшому захисті наукових робіт та, безперечно, перемог! Виклики сучасного світу нам під силу, адже «Ми з наукою – на ти».

Бабич Н.А., учитель української мови і літератури