Флаг України

21 листопада 2019 року для педагогічного колективу Херсонської багатопрофільної гімназії №20 імені Бориса Лавреньова Херсонської міської ради проведено семінар-тренінг «Зміни в новій редакції «Українського правопису» (2019).

Як відомо, Національна комісія з питань правопису запропонувала до уваги громадськості проєкт нової редакції Українського правопису, над яким працювала понад три роки. Уперше цей проєкт був опублікований у серпні 2018 року. Після того тривало громадське обговорення та дискусії фахівців. Тому в остаточній редакції правопису було враховано чимало зауважень. Схвалення Кабінетом Міністрів нової редакції правопису української мови породжує багато питань про його запровадження й використання.

Про те, які зміни відбулися в правописі, що нова норма повернула зі «скрипниківки» та як ці реформаторські заходи вплинули на гнучкість української мови, розповіла провідна фахівчиня відділу по роботі з обдарованою молоддю Херсонського державного університету Кузнецова Марія Володимирівна. Вона ознайомила педагогів зі змінами в написанні слів (без варіантів) і варіантними доповненнями до чинної норми.

У ході практичної частини семінару-тренінгу, покликаного інформувати педагогічних працівників, колектив гімназії виявив неабияку зацікавленість щодо сприйняття змін та жваве обговорення нової редакції правопису української мови.

Адже не може бути так, що введено нову редакцію правопису – і завтра всі прокинулися грамотними. Отож, усе залежить від того, як кожен у своїй освітній діяльності застосовуватиме правила, визначені в новій редакції «Українського правопису» (2019)!