У 1901 році, рівно 120 років тому, Борис Лавреньов (Сергєєв) став учнем першого класу Херсонської чоловічої гімназії. З юних років ним володіли три пристрасті: книги, театр і малювання. Зі слів самого письменника, «… читав запоєм усе, що потрапляло під руку». Першу поему написав у 14 років, ще в студентські роки брав участь як художник у виставках Херсонського товариства любителів витончених мистецтв. Своїм яскравим талантом прозаїка та драматурга, неповторною творчістю Борис Лавреньов досяг всенародного визнання.

30 червня 1961 року рішенням Херсонського міськвиконкому школі №20 присвоєно ім’я Бориса Лавреньова, яке Херсонська багатопрофільна гімназія №20 із гордістю несе й сьогодні.

У рамках відзначення 130-річчя з дня народження видатного земляка, учні 7(11)-Б класу взяли участь у музейному уроці «Відомий невідомий Борис Лавреньов». Учителька світової літератури Олена Омельян, випускниця гімназії 1980 року, розповіла про літературний шлях письменника, поділилася власними шкільними спогадами спілкування з дружиною Лавреньова Єлизаветою Михайлівною, яка була гостею під час відкриття музею історії навчального закладу. Завідувачка музею Юлія Скачок представила гімназистам такі експонати: похвальний лист, який отримав Борис Сергєєв у 1903 році, парту, за якою він навчався, фотографії та книжки Лавреньова.

Захід було проведено з використанням яскравої відеовиставки-знайомства "Відомий невідомий Борис Лавреньов", створеної працівниками Інформаційно-бібліографічного відділу Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова. У роботі представлені усі грані таланту митця: письменника, художника та одного з найбільш кінематографічних майстрів  художнього слова ХХ ст. Не залишили без уваги велику кількість фактів із біографії митця.