Основними формами залучення учнів до пошукової та науково-дослідницької діяльності є участь у роботі Малої академії наук України. Саме тут учні проходять першу школу становлення як майбутніх науковців, дослідників. У МАНі учні ознайомлюються з досягненнями науки й техніки, розвивають творчу думку, реалізують прагнення до наукового пошуку, набувають дослідницьких умінь, а також мають можливість патентувати власні розробки, таким чином формується підприємницька діяльність на майбутнє.

Останнім часом українські народні традиції та пов’язана з ними символіка стали модним трендом. Популярними є не лише вишиванки, а й різні аксесуари. Захопившись історією та технологіями виготовлення українських аксесуарів, учениця 5(9)-В класу Калініченко Анастасія на уроках трудового навчання розробила дизайн-ідею та виготовила сучасний багатофункціональний аксесуар, який може бути прикрасою для волосся у вигляді обруча та кольє. Сучасні аксесуари – це те, що може прикрасити костюм та доповнити будь-який образ, зробивши його святковим і стильним. Цей аксесуар має свідоцтво (№95869) про реєстрацію авторського права на твір ужиткового мистецтва, видане Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

У процесі пошуку творчої ідеї учитель обслуговуючої праці Мішина М.А. разом із вихованкою спиралися на розроблену раніше колекцію аксесуарів «Креативність», яка нараховує 12 виробів.