Нещодавно в Херсонській  багатопрофільній гімназії №20 під керівництвом заслуженого вчителя України Кумейської Наталії Василівни учні 5(9)-В класу провели інтегрований літературно-музичний квест, присвячений 150-річниці від дня народження видатного українського новеліста Василя Стефаника, який головною справою свого життя обрав жертовну письменницьку працю, у міру свого таланту й сил збагатив і примножив здобутки української літератури.

Розпочалося свято надзвичайно цікавою літературно-музичною композицією про життєвий і творчий шлях письменника, поєднаний біографічними фактами, так уміло вплетений у загальну канву розповіді ведучою-істориком Терно Марітою, що свідчить про нерозривну єдність автора з рідним народом. Свято, мабуть, утратило б цінність, якби не одна родзинка-таємна кімната в кінці зали, у якій розмістилася людина Х, яка тримала всіх у напруженні:вийде чи ні в кінці заходу.

Напруга й зацікавленість в очах глядачів досягла свого апофеозу, коли учитель мистецтвознавства Серікова Світлана Вікторівна ознайомила учнів із шедеврами художників і композиторів світу, написаних до творів Василя Стефаника. Від побаченого й почутого навіть у дітей сльози наверталися на очі.

Дійство підходило до кінця. Усі чекали розв’язки. І ось ця мить настала! Із таємної кімнати вийшла людина-інкогніто. Це був сам Василь Стефаник!!! (учень 5(9)-В класу Юрченко Данило). Письменник ділився радісним настроєм від побаченого й почутого. Побажав учням наснаги в навчанні й завжди пам’ятати тих, хто боровся за їхнє щастя.

Гімназистам так кортіло зробити новелісту щось приємне на згадку. Цим подарунком став вальс, виконаний Князем Олексієм (учень 5(9)-В класу) і Чернегою Веронікою (ученицею 6(10)-А класу) у стилі 30-х років ХХ ст., коли Василь Стефаник був у розквіті сил і надзвичайно щасливим.

Побільше б таких заходів. Від них і світ стає кращим.

Чаловська М.В.,

учитель української мови і літератури