Вислів Мігеля де Сервантеса Саавердра: «Історія – скарбниця наших дінь, свідок минулого, приклад і повчання для сьогодення» став гаслом тижня історії та правознавства. Заходи, що були проведені, приурочені до важливих пам’ятних подій нашої історії: День пам’яті Героїв Крут, Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту, видання першої друкованої книги, автором якої був українець.

Учитель історії Лебідь О.В. для учнів 8-А та 8-В класів провела вікторину «Козацькими стежками», під час якої гімназисти показали свою ерудованість та кмітливість. Найбільш яскраво проявили себе Швед Олександра, Корольов Даніїл (8-А) та Рабінер Ольга, Юрченко Данило, Князь Олексій (8-В). Незважаючи на перемогу 8-А класу, усі учасники залишилися в піднесеному настрої. Одинадцятикласники взяли участь у брейн-ринзі «Впізнай історичного героя», цей захід не лише сподобався нашим випускникам, а й закріпив їх знання історичних персоналій, які знадобляться на ЗНО з історії України! Наші випускники Білоненко Катерина, Шостак Влада, Менщікова Влада, Єфрємова Олена, Лупашко Дар’я показали високий рівень знань та гарну підготовку до майбутніх випробувань.

Учитель історії Дишлик В.М. провів виховну годину з учнями 5-х класів на тему: «Голокост – одна з найбільших трагедій ХХ ст.». Жахливі події Другої світової війни вразили учнів. Лише зачепивши душу школярів, звернувши їх увагу на злочини проти людства, ми маємо надію не допустити повторення таких жахіть у майбутньому. Учні Філенко Артем, Кулінич Сергій, Шутов Демид брали активну участь у підготовці до заняття, використовуючи матеріали сімейного архіву, спогади родичів, які пережили ті жахливі події.

У 9-х класах за наставництва вчителя історії Дишлика В. М. був проведений інформаційний захід, присвячений до дня виходу першої друкованої книги українського автора: «Українці в Європі: Юрій Дрогобич». Учениця 9-Б класу Євсеєва Софія ознайомила дев’ятикласників з історичною постаттю Ю. Дрогобича та його досягненнями.

Ближче з культурою Піднебесної імперії познайомилися шості класи під керівництвом учителя історії Коротецького О.О. Найбільш активними були учні 6-А класу: Єфіменко Юлія, Знахуренко Гліб, Лавінюкова Владислава. Учні 7-9 класів долучилися до перегляду шедеврів світового кінематографу на історичну тему, де мали можливість переглянути художнє оформлення періоду та подивитися на історичні події з іншого ракурсу.
Учениця 10-А класу Власенко Анастасія ознайомила учнів 7-9 класів з особливостями проведення Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України. Показавши нашим гімназистам, як правильно готуватися до захисту науково-дослідницької роботи МАН, звернувши увагу майбутніх науковців на переваги роботи у відділенні МАН з історії.

Проведення тижня історії та правознавства – це не тільки розваги для гімназистів, а ще й одна з форм організації навчання. У цей час між учителем та учнем виникає тісне спілкування, що дозволяє їм краще пізнати один одного. Тиждень пройшов досить плідно й цікаво, показавши різні сторони історичних подій із різного боку, закріпив знання учнів.