Херсонська багатопрофільна гімназія №20 – один із найпрестижніших навчальних закладів міста, робота якого спрямована на розвиток, збереження та примноження потенційного національного багатства – обдарованих і талановитих дітей, майбутньої інтелектуальної еліти України. Ця клопітка робота покладена на плечі педагогічного колективу – небайдужих та непересічних особистостей, щоденна праця яких – прояв компетентності та фаховості, створення та вдосконалення власних технологій, методик, що відповідають сучасним освітнім стандартам і допомагають іти в ногу з часом.

Тож у березні 2021 року педагоги мали можливість популяризувати власні напрацювання та здобутки, ставши учасниками конкурсу «Урок року – 2021», присвяченому 206-річчю заснування закладу.

30 березня журі конкурсу, до складу якого входила адміністрація, досвідчені та молоді педагоги, підвело підсумки та визначило переможців. Результати та нагородження конкурсантів відбулося у святковій атмосфері, де поділитися враженнями від участі чи відвіданих уроків мав змогу кожен.

Загалом у конкурсі взяли участь 17 учителів (початкової лінки, середньої та старшої школи), уроки яких засвідчили фаховість та індивідуальність.

Переможцями конкурсу «Урок року-2021», посівши почесне І місце, стали Красношапка О.В. , ініціаторка впровадження інноваційного проєкту «Інтелект України», яка продемонструвала в 1-Б класі оригінальну інтеграцію різних навчальних дисциплін під час вимірювання довжини уявного крокодила, та Філенко С.А., учитель інформатики, яка в режимі реального часу за допомогою інтерактивної дошки показала вміння учнів 7-Б класу програмувати моделі природних та фізичних явищ (кругообіг води в природі, обертання планет навколо Сонця).

ІІ місце посіли вчитель географії Пастушенко Н.В (номінація «Джерело творчості»), яка представила нестандартний урок-подорож світовими океанами, та Гетманець Ю.В. (номінація «Територія креативності» з уроком української мови «під дощем» у 4-Г класі, яка в оригінальній формі викладала матеріал, провівши міжпредметні зв’язки з природознавством.

ІІІ місце посіли вчителі початкових класів Поліновська Є.Ю. (номінація «Перлина року»), на уроці-квесті якої учні допомагали Пазлику шукати подарунки до дня народження гімназії, та англійської мови Черевань В.М. (номінація «На хвилях сучасності»), яка провела яскравий урок у 10-Б класі про звичайні та незвичайні професії із запрошеним гостем- носієм мови з Нігерії.

Журі конкурсу також відзначило уроки вчителя фізичної культури Коваленка О.М. у номінації «Спортивний Олімп» та початкових класів Цапко В.О. у номінації «Дебют року».

Очевидно, непростими й напруженими були конкурсні приготування, однак кожен із учасників «Урок року – 2021» показав високий фаховий та професійний рівень, щедро ділився з колегами своїми педагогічними здобутками, демонстрував нові педагогічні ідеї, шукав свою стежку до душі й серця кожного учня під час проведення уроку. Тож вітаємо переможців і зичимо творчих злетів на професійній ниві.