Учні Херсонської гімназії №20 на творчій зустрічі з воїном-інтернаціоналістом, поетом, режисером Олександром Єлагіним

28 років минуло з того пам'ятного дня, коли останній солдат покинув територію Афганістану, віддавши йому те, що прийнято називати інтернаціональним обов'язком. 9 років, 1 місяць і 19 днів ‒ з 25 грудня 1979 по 15 лютого 1989 ‒ тривала для нашого народу кривава війна. Вона забрала стільки людських життів, понівечила стільки доль, принесла стільки страждань і сліз.

На згадку про ті події, про загиблих однополчан вийшла книга віршів і пісень Олександра Єлагіна «Навіщо пишу я про війну...» Саме в цих рядках автор передав біль і смуток, який протягом багатьох років переповнював душу автора.
Учням 8-х класів Херсонської багатопрофільної гімназії №20 пощастило поспілкуватися з поетом, режисером на творчій зустрічі у дитячій обласній бібліотеці імені Дніпрової Чайки. Людина, яка пройшла Афганістан, не зневірилася від тяжких випробувань, а навпаки зберегла добре серце та високі загальнолюдські цінності: честь, гідність, вірність, обов'язок. Для нього це не просто красиві слова, це - моральна основа всього життя.

Олександр Миколайович багато згадував про війну, про друзів, які не повернулися додому, про братів, які вже стільки років підтримують один одного у мирному житті.

Учні ставили питання герою, ділилися враженнями після прослуханих рядків, бажали лише одного, щоб війна залишилася для нього тільки в пам’яті.

Владислава Судавцова,
учениця 8-А класу