17 травня 2018 року в Херсонській багатопрофільній гімназії №20 імені Бориса Лавреньова Херсонської міської ради проведено єдиний День цивільного захисту, мета якого – забезпечити готовність учасників навчально-виховного процесу до дій у разі загрози вчинення терористичних або диверсійних актів, створення умов для надійного захисту учнів та стійкого управління під час виконання завдань цивільного захисту загалом, попередження надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру та ліквідації їх наслідків.

Розпочався День цивільного захисту проведенням уроку цивільного захисту, під час якого демонструвалися як науково-популярні, так і навчальні фільми за різною тематикою, що викликали жваве обговорення учнівською аудиторією, поглиблювали обізнаність гімназистів щодо дій у надзвичайних ситуаціях.

План заходів передбачав практичну частину, яка носила характер змагань, викликала інтерес в учнів, спонукала їх до поглиблення знань із питань цивільного захисту та здобуття практичних навичок захисту від наслідків надзвичайних ситуацій (приведення до готовності укриття для учасників, психологічних тренінгів «Як поводитися в екстремальних ситуаціях», «Якщо ти знайшов вибухонебезпечний предмет», «Якщо є загроза терористичного акту», «Якщо ти став заручником», «Якщо ти перебуваєш у зоні збройного конфлікту»; навчально-методичні заходи – вікторини, бесіди, відкриті уроки з предметів з практичним використанням завдань цивільного захисту).

На подвір’ї гімназії учні ознайомилися із практичними діями з надання першої медичної допомоги під час поранення кінцівок та транспортування такого виду травмованих.

Організовано, спокійно, але динамічно і швидко було проведено навчальну евакуацію всіх учасників навчально-виховного процесу за ввідною «Пожежа», учасники тренування дотримувалися правил безпечної поведінки.

Єдиний День цивільного захисту в Херсонській гімназії № 20 сприятиме готовності правильно діяти за різних умов і в подальшому.