«Якщо вчитель має тільки любов до справи, він буде добрим учителем». Якщо вчитель відчуває тільки любов до учня, як батько, мати, він буде кращим за того вчителя, який прочитав усі книжки, але не відчуває любові ні до справи, ні до учня. Якщо вчитель поєднує в собі любов і до справи, і до учнів, він – досконалий учитель“, – писав Л. Толстой. Щаслива та людина, якій Бог подарував справжнього наставника.

Учителів дуже багато: одні з повагою запам’ятовуються, другі проходять немов стороною.

Та ось одного разу в життя ввійде вчитель - і в цю мить усе назавжди зміниться: ти подивишся на себе іншими очима, будеш намагатися стати кращим, добрішим.

Не пам’ятаю того дня, коли вперше увійшла в моє життя Ірина Анатоліївна, викладач хімії та біології та мій класний керівник. Це було чотири роки тому. Звернулася до нас тихим, але сильним голосом. І скільки в ньому було гідності, увічливості, поваги до нас, п’ятикласників, що ми заворожено слухали її бездоганну мову. Усі намагалися відповідати на її уроках якнайкраще, щоб вона звернула на тебе увагу. На перервах до неї неможливо було пробитися: усі хотіли бути поруч, усім потрібна була її увага, її слово, її усмішка. Цей учитель здатний підтримати тебе й підказати правильний шлях. Вона – тонкий психолог, який уміє розпізнати найкращі якості та здібності своїх учнів та допомогти їх розкрити. Особливими рисами мого класного керівника, справжнього учителя, є нестримне бажання розкрити характер і таланти учнів. Стосунки між учнем і вчителем ніколи не бувають повністю рівними – на це впливає і різниця у віці, в життєвому досвіді, проте наша особливість проявляється у взаємоповазі, взаєморозумінні, відкритості та щирості почуттів. Кожна дитина може знайти в Ірині Анатоліївні не просто викладача, а й наставника, звернувшись до якого, можу розраховувати на те, що мене вислухають, зрозуміють та дадуть цінну пораду.

І так у нас – кожен день: як відкриття, як одкровення, як безцінний подарунок. Зараз, без жодного сумніву, можу сказати, що саме вона допомогла мені зрозуміти мій подальший життєвий шлях, і я почала з захопленням вивчати хімію та біологію.

Раздобудько Анастасія