Віртуальній реальності притаманні свої плюси й мінуси. Існування кібернебезпек є настільки ж реальним, як і користь, задоволення, які отримують користувачі Інтернет-ресурсів.

Безпека дітей у мережі Інтернет – зона відповідальності всіх дорослих громадян держави, адже кількість дітей і підлітків, які постраждали через свою легковажність, неосвіченість у мережі постійно зростає.

Діти й підлітки можуть наразитися на безліч ризиків: пропаганда екстремізму, наркотиків, спонукання до самогубств, нецензурні тексти; віруси, трояни, спам, он-лайн шахрайства; незаконні контакти, кіберпереслідування тощо. Розміщуючи у мережі персональну інформацію, молоді люди відкривають всьому Інтернет-простору доступ до свого приватного життя.

6 лютого 2018 року у світі відзначається День безпечного Інтернету під гаслом «Створюй, спілкуйся та поважай: кращий Інтернет починається з тобою». У рамках його відзначення з 5 по 9 лютого гімназійним парламентом та психологічною службою гімназії проведено тиждень безпечного Інтернету, головна мета якого ¬¬– просвіта учнівської молоді, розвиток культури поведінки в соціальних мережах, формування вмінь і навичок самозахисту від кіберзлочинів та кіберагресії.

Під час Азбуки культури було проведено загальногімназійний відеомарафон «Користуйся Корисним Інтернетом».

Для учнів 1 – 4 класів практичний психолог гімназії Саніна К.В. протягом тижня організувала інтерактивні відеолекторії «Найжахливіший тиждень Петрика», метою яких було ознайомлення й застереження учнів від найпоширеніших форм кіберзлочинності. Для учнів 2(6)-Б, 3(7)-В класів проведена виховна година «Я –ЗА безпечний Інтернет».

Соціальний педагог гімназії Скачок Ю.В. та міністр науки гімназійного парламенту Мамрак Олександра спільно провели відеолекторій «Безпечна поведінка в Інтернеті» для учнів 2(6)-Г класу.

Для учнів 1(5)-Г, 3(7)-В проведено виховний захід «Інтернет – безпечний простір для навчання дозвілля».

Для дітей було розроблено яскраві пам’ятки з безпечної поведінки у всесвітній мережі.

Президент гімназії Масонов Олексій провів роботу щодо пошуку цікавих та корисних веб-порталів для дітей, які пропонують на своїх сторінках познайомитися із культурою народів світу, дитячою літературою, майстер-класами для юних дизайнерів тощо.

Члени гімназійного парламенту спільно з педагогом-організаторам Бандурою В.В. готували матеріали на конкурс відеороликів «Безпечий Інтернет – це наш вибір», організований міським медіа клубом «Natuse Vincere» ("Народжені перемагати") при комісії з питань освіти Міського учнівського парламенту.

Кожен користувач всесвітньої мережі відіграє важливу роль у створенні кращого, безпечного, корисного Інтернету для всіх. Тож ми сподіваємося, що учні нашої гімназії, мандруючи Інтернетом, стануть не тільки активними, а й компетентними, грамотними дослідниками, шукачами цікавого контенту.

Соціальний педагог Скачок Ю.В.,
міністр преси та інформації Варвара Фалей