Мій вчитель  -  мій наставник

Упродовж січня-лютого 2018 року прес-центом імназійного парламенту Херсонської багатопрофільної гімназії №20 імені Бориса Лавреньова Херсонської міської ради проводився гімназійний етап міського літературного конкурсу для дітей «Вся гордість учителя – в учнях».

До розгляду оргкомітету надійшло 17 робіт у трьох вікових категоріях. Переможцями стали учениці 7-В класу Власта Гриневич та Власенко Анастасія

З першого дня свого існування людина завжди прагнула до знань і, звичайно ж, передавати свої пізнання наступному поколінню. Це заняття стало великої професією - учитель. Я вважаю, що тільки люди з сильною витримкою, терпінням і жагою до знань може називати себе таким високим званням. Ця професія одна з найдавніших й одна з найважчих, адже педагог повинен навчати малознайомих йому людей із різними характерами та здібностями, має знаходити до кожного з них особливий підхід і метод навчання, повинен уміти приділяти увагу кожному окремо і в рівній мірі.

Сучасний учитель має поєднувати в собі прості людські якості, які цінувалися споконвіку: любов до оточуючих, терпіння, чуйність та сучасні методи навчання.
Звичайно, учитель має бути чесним, бо інакше з нами, підлітками, не можна: ми відразу відчуваємо фальш і не будемо поважати людину, яка нас обманює.

На мою думку, яскравим прикладом із літератури є автобіографічна повість Григора Тютюнника «Климко». У цьому творі розповідається про хлопчика, який залишився сиротою. Але він знайшов сили не лише влаштувати своє життя, а й допомагати іншим. Як дорослий, узяв на себе відповідальність за вчительку - Наталію Миколаївну та її маленьку доньку. Вона своєю щирістю та турботою виховала Климка та Зульфата, коли вони опинилися в скрутній годині. Повість учить добру, чуйності, людяності, умінню долати життєві труднощі.

Сьогодні нашим мовним наставником стала Наталія Адамівна Бабич, з нею уроки проходять легко та швидко, бо вона вміє розкрити тему та все доступно пояснити. Вона має гарне почуття гумору, наприклад: коли у нас складний урок, Наталія Адамівна може розрядити напружену атмосферу й дати час перепочити. Розповісти цікаву історію з життя, щоб допомогти методом асоціювання нам запам’ятовувати пройдений матеріал. Наталія Адамівна може знайти індивідуальний підхід до кожного учня та підтримати його у скрутній ситуації.
Такий учитель є живим прикладом для нас, учнів, зразком для наслідування. До такого вчителя совісно прийти на урок, не підготувавши, не вивчивши його. У результаті чого з’являється прагнення до знань, до творчості. А на майбутні від уроків Наталії Адамівни ми запам’ятали одну істину: «Без прикладів неможливо ні правильно вчити, ні успішно вчитися!»