Творчістю Тараса Шевченка я зацікавилася давно. Мені подобалися поезії генія української нації. Усвідомила, якою великою і святою була любов Кобзаря до України. Його непохитна віра й надія в її духовне, національне й соціальне відродження, його мрії про щасливе майбуття землі української були такі сильні й глибокі, що їх не зламали ані терор, ані заслання та поневіряння.

Знала: щорічно проходить Всеукраїнський творчий конкурс імені Тараса Шевченка, але ніколи не брала в ньому участі. А ось цього року вирішила перевірити свої сили. Якою ж була щасливою, коли виборювала перемогу за перемогою: перше місце в міському етапі, в обласному…

А ось 8 лютого відбувся республіканський етап. У світлій, святково прибраній конференційній залі ХАНО зібралися конкурсанти зі всієї області. Спочатку було нагородження. Як билося сердечко, коли піднялася на сцену й отримала нагороду. Але сюрпризи на цей день не закінчилися.

Раптом представник Міністерства освіти запрошує трьох учасників конкурсу підійти до неї. Серед них – і я! У мене в руках – великий конверт із завданнями. Не вірилося, що таке буває. Я тримаю його, а інший – розрізає. Ось вони – ці завдання!

А потім відбулося справжнє свято талантів. Ансамблі танцюристів і вокалістів зачаровували глядачів. Запам’яталися вітання організаторів конкурсу, письменників Херсонщини.

І ось нарешті всі розійшлися по кабінетах і взялися за роботу – оспівувати красу рідної України, вкладаючи у твори всю душу, як це робив багато років тому Тарас Шевченко.

Виконуючи завдання, дуже хвилювалася. Сили додавало те, що завжди пам’ятала: я з 20-ї гімназії. Сама для себе вирішила: буду й далі продовжувати цю цікаву боротьбу, не лякатимуся труднощів, переборюватиму їх, ітиму «через терни до зірок» і з гордістю поповнюватиму ряди продовжувачів справи великого сина української нації – Тараса Шевченка.

Якщо серед вас, друзі, є талановиті учні, які можуть проявити свої здібності, раджу вам також брати участь у мовно-літературному конкурсі. Бажаю успіхів у творчих досягненнях!

Таран Даша,

учениця 3 (7) – Г класу