Великий німецький поет Йоган Вольфган Гете якось сказав: «Той, хто не знає іноземної мови, не знає й своєї власної». Вивчення іноземної мови є актуальним для сьогодення. Кожна освічена людина, яка має намір здобути гарну освіту, а в майбутньому бути конкурентноспроможною, має володіти іноземними мовами.

Cьогодні англійська та німецька мови є найпоширенішими у Європі і саме знання їх відкриває нові духовні горизонти для людини, особливо для молоді.

Традиційно з 27 по 31 січня 2020 року в Херсонській багатопрофільній гімназії № 20 імені Бориса Лавреньова відбувся тиждень іноземних мов. Його метою було удосконалення знань, вмінь та навичок здобутих на уроках, розширення світогляду та ерудиції учнів, розвиток їх творчих здібностей, самостійності, естетичних смаків; виховання любові і поваги до своєї Батьківщини та країн мова яких вивчається.

Упродовж тижня було проведено ряд різноманітних та цікавих заходів. Спільно з Херсонською обласною дитячою бібліотекою імені Дніпрової Чайки відбулися такі заходи, як: пісенний фестиваль «Арт терапія як засіб творчого виховання дітей» з учнями 2(6)-Г класу; творча майстерня «Популяризація кави в Німеччині» з учнями 3 (7) – Г класу. Приємно було бачити веселі обличчя учнів, які під час проведення заходів у бібліотеці, отримали не тільки велике задоволення від спілкування німецькою мовою, а й долучились до культури, звичаїв та традицій Німеччини. Найактивнішими були Вітвицька Віолетта, Доценко Ульяна, Волинець Софія, Петухова Дарина, Таран Дар’я.

Учителем німецької мови Пасько І.Ф. та Луїзою Вічель, представником із Німеччини, було проведено з учнями 2(6)-Г класу урок-подорож «Життя школярів в Німеччині та Україні». Під час уроку учні Дубровська Ірина, Малахова Анастасія, Калюжна Софія, Піминова Поліна, Прокопенко Софія, Коча Станіслав були дуже активні, ставили безліч запитань, які стосувались повсякденного життя німецької сім’ї, їх соціального рівня життя та традицій. Гімназисти дізналися більше інформації як проводить молодь свій вільний час у Німеччині.

Разом з педагогами Ярошак О.О. та Шойхет Л.О. учні 6(10)-А класу поринули у світ поезії відомого шотландського барда Роберта Бернса та завітали до його літературної вітальні. Під звуки волинки діти мандрували стежками високогір’я Шотландії, співали пісні, декламували вірші та розв’язували творчі завдання, пов’язані з творчістю письменника.

У нашому сучасному світі існують різноманітні ігри англійською для тих, хто вивчає мову. Ігри - це хороший спосіб відпочинку і вивчення і практики мови в один і той же час. Вивчати англійську через ігри набагато простіше і веселіше.
Так учні 5(9)-В класу разом з учителями Шойхет Л.О. та Ярошак О.О. здійснили подорож до Великобританії. За допомогою онлайн вікторини Kahoot учні відповідали на різні запитання. Діти здобули для себе багато цікавої та корисної інформації та отримали задоволення під час вивчення англійської мови. Найспритнішими були Голобородько Єгор, Гієнко Максим, Клипак Владислав, Белевцова Анастасія та Калініченко Анастасія.
Учні 1(5)-А класу протягом тижня відкрили для себе світ англійської мови. Учитель Сушкова В.М., використовуючи медіа технології, провела урок-квест, де діти подорожували станціями «Пізнавальна», «Музична» та «Спортивна». Охоплені командним духом, діти Агаєва Софія, Торгашев Андрій, Нікітін Олександр, Лавінюкова Владислава та Єфіменко Юлія виконували різноманітні завдання та показали високий рівень знань.
Для учнів початкової школи вчителі М’ясникова О.К., Фартушна І.А. провели вікторину «Цікава англійська» з використанням мультимедійної дошки серед команд 4 - А та 4 - В класів . Найактивнішими були школярі: Чигиріна С., Забєліна Д.,Терновий І., Слатвінська О. та Шкода Т. Перемогла команда 4- А класу.

Для виявлення здібних та обдарованих дітей вже третій рік у гімназії проводиться олімпіада серед учнів 3-4-х класів, переможцями якої стали:

І місце Мелузов Іван 3-А (учитель Фартушна І.А.);
Чигирина Софія 4-В (учитель Фартушна І.А.);

ІІ місце Білий Андрій 3-А (учитель Фартушна І.А.);
Єремян Артем 4-Г (учитель М’ясникова О.К.);

ІІІ місце Щербакова Злата 3-Г (учитель Фартушна І.А.);
Вербицька Амелія 3-Б (учитель Норова О.В.);
Забеліна Дар’я 4-В (учитель М’ясникова О.К.).

У нашій гімназії вже кілька років поспіль під керівництвом Богданової А.Я. працює театральний гурток з метою підвищення зацікавленості у вивченні англійської мови та створення можливостей для проявлення індивідуальних та художніх здібностей у дітей. Учнями 3(7)-Г класу філологічного профілю була показана вистава англійською мовою під назвою «Little Red Riding Hood» («Червона шапочка»). Ролі у виставі виконували учасники театрального гуртка «Performance Land»: Доценко Уляна, Волинець Софія, Пасічник Марія, Рабінер Оля, Федорук Валерія, Петухова Дарина, Зайченко Гліб. Популярну пісню Andra Day «Rise Up» виконала учениця 3(7)-А класу Єфстафьєва Марія. Вистава була показана для учнів 3-4-х класів, які з великим захопленням спостерігали за розвитком подій, що відбувалися на сцені, а потім бурхливими оваціями вітали юних акторів.

Тиждень іноземних мов пройшов насичено та цікаво. Заходи, проведені вчителями, поглибили знання учнів, сприяли розширенню культурного світогляду, ерудиції та розвитку творчої активності, духовно-моральної сфери, естетичних смаків та, як наслідок, підвищили мотивацію до вивчення іноземних мов.

Голова методичного об’єднання
вчителів іноземних мов