Обрати свій життєвий шлях, улюблену та цікаву справу, яка розкриватиме творчий, інтелектуальний потенціал, надихатиме на відкриття та приноситиме користь суспільству, – завдання не із простих. Але його повинен виконати кожен учень.

Педагоги Херсонської гімназії №20 вважають, що профорієнтація – це один із найважливіших напрямів виховної роботи, тому вже з вересня було проведено чимало профорієнтаційних заходів, а в листопаді пройшов Місячник, метою якого була підготовка учнів гімназії до усвідомленого вибору професії.

Щороку гімназисти відвідують військові частини міста, щоб познайомитися з благородною професією військовослужбовця. Напередодні Дня захисника України учні 5-Б класу відвідали Херсонський прикордонний загін. Діти дізналися, що робота прикордонника не проста та дуже відповідальна. Учням продемонстровано, які основні знаряддя використовуються на службі, як необхідно надавати першу допомогу при пораненнях. А найцікавішою була демонстрація роботи спеціаліста-кінолога та вірних друзів людини - собак. Пухнасті прикордонники під час виконання своїх обов'язків обшукують підозрілі речі, виявляючи небезпечні речовини та зброю. І роблять це дійсно професійно!

Захопливою була екскурсія для учнів 10-11 класів до військової частини Національної гвардії України, де гімназисти взяли участь у демонстрації вмісту військової аптечки та її практичного застосування, побачили відпрацювання тактики заходів безпеки бійцями НГУ, відвідали казарми. Пізнавальним був перегляд відеороликів про НГУ та огляд навчально-тренувальних гранат та військової техніки.

Учні 2(6)-Б класу стали гостями чорнобаївської військової частини та мали змогу посидіти в кабіні справжнього бойового гелікоптера.

Для учнів 11-Б класу спеціалісти Обласного центру зайнятості провели профорієнтаційне заняття. Гімназисти дізналися про найактуальніші професії регіону, вимоги до спеціалістів та критерії вибору майбутньої сфери трудової діяльності.

Захоплююча зустріч гімназистів 8 класів із відомим поетом нашого краю Валерієм Павловичем Куликом – членом Національної спілки письменників України, громадським діячем, перекладачем, керівником літературної студії «Кулішева криниця» – перетворилася на профорієнтаційну лекцію, адже Валерій Павлович поділився секретами своєї творчої професії.

Соціальним педагогом гімназії проведено серію профорієнтаційних занять та анкетувань з учнями 10 – 11-х класів. Розглянуто питання вимираючих професій, які втратять свою актуальність у найближчі роки, та професій майбутнього, які виникатимуть разом із розвитком цивілізації.

Гімназисти 11-В класу із захопленням завітали до Головного управління Національної поліції в Херсонській області, відвідали екскурсію в музеї, де представлені обладнання, поліцейська форма, познайомилися з таємницями та тонкощами професії. Учням розповіли про всі обов’язки поліцейського, дозволили зібрати та розібрати зброю.

Одинадцятикласники були вражені гостинністю, дружніми стосунками в колективі співробітників поліції. Багато хто замислився над тим, щоб пов’язати життєвий шлях саме з охороною правопорядку.

Традиційною є співпраця з вишами міста. Учні 10 – 11-х класів стали гостями ХДУ, ХНТУ, ХДАУ на дні відкритих дверей, узяли участь у конференціях, практичних заняттях та ярмарках.

20 листопада до гімназії завітали викладачі та учні Херсонського вищого професійного училища ресторанного господарства. Вони провели для дівчат 9 – 10-х класів яскравий, неймовірно цікавий майстер-клас із карвінгу - мистецтва фігурної різьби на фруктах й овочах. По завершенню заняття більшість дівчат вирішили здивувати батьків яскравими, оригінальними салатами на вечерю.

Майстри та студенти Херсонського вищого професійного училища сервісу та дизайну провели для учнів 8-х класів майстер-клас із перукарського мистецтва. Тепер наші дівчата коси плестимуть майже професійно!

Цікаві заходи та екскурсії вже плануються на ІІ семестр навчального року! Адже у виборі професійного шляху краще один раз побачити, ніж десять разів почути.