15 листопада 2019 року на базі Херсонської багатопрофільної гімназії №20 імені Бориса Лавреньова Херсонської міської ради відбулася творча зустріч гімназистів 8 класів із відомим поетом нашого краю Валерієм Павловичем Куликом – членом Національної спілки письменників України, громадським діячем, перекладачем, керівником літературної студії «Кулішева криниця» - обласної в місті Херсоні та дочірньої в Чаплинці.

Майстер слова презентував збірку 2017 року «Світло в тунелі», у якій намагався художньо осмислити сучасний світ з його гармонією й суперечностями у філігранній літературній формі – сонетах та вінках сонетів. Гостро, наче меч, прозвучали вірші майстра слова з розділу «У час години грозової» на тему війни в Україні, громадянської стійкості, патріотичних поривань у непрості для держави часи. Кожна поезія цього розділу знайшла відгук у серцях дітей , особливо тих, чиї батьки, брати чи родичі перебувають на Сході України та є учасниками бойових дій.

Не менш цікавими стали поезії В. Кулика із розділу «Силуети на тлі сонета», у центрі яких – поетичні портрети Франка, Данте, Петрарки, Зерова, Рильського. Діти із захопленням упізнавали алюзії на твори поетів світового масштабу, милувалися тонкощами володіння словом рідної мови, різноманітними стилістичними фігурами, що роблять сонети В.Кулика неповторними й упізнаваними.

Надзвичайно чуттєвими стали спогади поета про історію створення першого вірша «Голуба елегія», непростий шлях до загального визнання, трепетні зустрічі з титанами української поезії Андрієм Малишком, Борисом Олійником, про виступи перед солдатами в прикордонній зоні. Крім того, молоде покоління цікавили й питання про саме життя В.Кулика: навчання у школі, улюблений вид спорту, здобуття вищої освіти, професійне становлення. Тобто відбувся справжній діалог між представником старшого покоління та юними особистостями на тему, як створити власне «я», стати успішним, реалізуватися в непростих реаліях сьогодення.

Творча зустріч, її неповторна атмосфера живого поетичного слова органічно вплелася в систему уроків української літератури, зокрема літератури рідного краю в Херсонській гімназії №20, спонукатиме молодь збагачувати свій духовний світ перлинами сонетів В.Кулика, а для когось, можливо, стане натхненням для написання власних творів чи навіть обрання відповідного роду занять.