9 листопада Україна врочисто святкує День української писемності та мови. Мови наших улюблених письменників – Тараса Григоровича Шевченка та Івана Яковича Франка. Мови, коріння якої сягає глибини віків. І саме 9 листопада ми вшановуємо пам'ять Преподобного Нестора Літописця – автора славнозвісної «Повісті минулих літ», із якого власне й розпочалась наша писемність.

6 листопада 1997 року було підписано Указ президента України: «На підтримку ініціативи громадських організацій з урахуванням важливості ролі української мови в консолідації суспільства постановляю: установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день ушановування пам’яті Преподобного Нестора Літописця».

Саме в цей день згадаємо імена великих просвітителів слов’ян-братів Кирила і Мефодія – творців кирилиці, письма, яким користується 10% населення Землі.

У День української писемності та мови на Українському радіо традиційно відбувається радіо диктант національної єдності. Цю акцію започатковано з 2000 року. Відтоді щороку всі охочі можуть узяти участь у написанні радіодиктанту та не стільки з’ясувати, чи добре знають українську мову, як продемонструвати єдність із усіма, хто любить і шанує українське слово.

Урочистості розпочалися в Народному музеї гімназії, де юні учасники ознайомилися з історією Конкурсу знавців мови, особистістю Петра Яцика, мецената, завдяки якому щорічно молодь долучається до популяризації рідного слова. Особливо зворушливим був виступ першокласниці Луків Марії, яка в національному однострої довела, що українська – її рідна мова.

Усім припали до душі чарівні ведучі – учениця 8-В класу Власенко Анастасія – переможниця Всеукраїнського конкурсу з петриківського розпису, роботи якої були відзначені Міністром культури України Нищуком Є.М., та Кулік Владислава, – майбутня акторка театру.

Надихнувшись патріотичними мотивами, учні 3-11 класів приступили до виконання робіт.

Тож пізнаваймо разом глибини рідної мови, «відкриваймо духовні острови»!