Вибір професії – це перший крок у доросле життя кожної людини та одне з найважливіших рішень за все життя. Саме від цього вибору залежить майбутнє благополуччя людини, достаток, її самореалізація, творчий розвиток і навіть здоров’я. На якість роботи працівника будь-якої професії завжди впливатиме його зацікавленість своєю справою. А чим краще виконується робота, тим краще результат, підприємства успішніші, більше користі для суспільства вцілому.

Профорієнтація учнів – один із головних напрямів роботи педагогічного колективу Херсонської багатопрофільної гімназії №20. Тому в 2018/2019 н.р. з 16 по 26 жовтня було проведено Декаду профорієнтації.

16.10.2018 та 24.10.2018 до учнів 7 – 10-х класів завітали – засновник Main Akademy Дмитро Кожевников та засновник Аrdruino Lab Коваль Віталій, які розповіли гімназистам про одні з найактуальніших у світі професії – програмування та робототехніку. На заняттях було продемонстровано роботу саморобного 3D-принтора. Учні мали змогу своїми руками сконструювати smart-світильники, які реагують на радіо-сигнал, рух або звук.

18 жовтня до учнів 8-х класів завітала Заєць Валерія Олександрівна, профконсультант із Херсонського обласного центру зайнятості, і розповіла про класифікацію професій, формулу правильного вибору сфери професійної діяльності та помилки у її виборі.

Коли ми приходимо до театру ляльок на виставу, то бачимо яскраве дійство на сцені, де задіяні актори, ляльки. І навіть не замислюємося, скільки насправді професіоналів працювали, щоб створити яскраве видовище. 23 жовтня учні 10-В класу відвідали Херсонський академічний обласний театр ляльок, щоб дізнатися, які насправді професії потрібні для створення вистави.

Екскурсію для дітей провів головний режисер театру, Народний артист України Борис Чуприна. Він розповів про історію театру, про навчальні заклади, які готують спеціалістів відповідних професій. Виявляється, що крім режисерів та акторів, для створення вистави необхідні художник, звукорежисер, декоратор, дизайнер, інженер, який створює ляльки, кравець, швачка, майстер із світла та багато інших спеціалістів!

24 жовтня до гімназії завітали викладачі та учні Херсонського вищого професійного училища ресторанного господарства. Вони провели для дівчат 7-х класів яскравий, неймовірно цікавий майстер-клас із карвінгу - мистецтва фігурної різьби на фруктах і овочах. Гімназисти мали змогу також навчитися ліпити з мастики квіти для прикрашання кондитерських виробів. По завершенню заняття більшість дівчат вирішили здивувати батьків яскравими, оригінальними салатами на вечерю.

24 жовтня учні 10-Б класу відвідали факультет економіки та фінансів Херсонського державного аграрного університету. Викладачі вишу розповіли про напрями професійної освіти та умови вступу та навчання у ВНЗ.

25 жовтня 11-класники гімназії відвідали Херсонський державний університет, факультет біології, географії, екології та дізналися про існуючі спеціальності та специфіку факультету.

Протягом Декади до гімназистів на виховні години були запрошені батьки-спеціалісти, які ознайомили дітей з особливостями їх професій. Так, учням 5-Б класу розповів про роботу фітнес-тренера Антоненко Олег Борисович.

Професійна орієнтація учнів продовжуватиметься протягом навчального року. Після осінніх канікул на гімназистів чекають цікаві й пізнавальні екскурсії до підприємств та установ міста.