Уперше офіційне свято День козацтва або День захисника України з’явилося в календарі в 2015 році. Дата була вибрана не випадково. Свято Покрова пресвятої Богородиці, яке відзначається 14 жовтня, було третім за важливістю (після Великодня й Різдва) для козаків. Вони вважали Богородицю головною своєю захисницею. Саме тому було логічно вибрати День захисника України саме 14 жовтня, що історично пов’язано з військовою мужністю, силою духу й патріотизмом українських чоловіків.

12 жовтня з традиціями українського козацтва ознайомилися й учні 2-Г та 1(5)-А класів (учителі Гетманець Ю.В., Чаловська М.В.), які відвідали Херсонський краєзнавчий музей з екскурсійною програмою «Понад Дніпром козацьким». Гімназисти дізналися, наскільки важливою є роль українських козаків в історії України, про Олешківську Січ, про побут і життя відомих у всьому світі воїнів.

Хлопців дуже потішила думка, що в жилах у них тече кров свободи, героїзму, кров справжнього героя – українського козака. На думку педагогів і батьків, діти повинні розуміти, яке це велике свято, а не звичайний вихідний день. Саме тому й виникла думка звернутися до першоджерел.

Несподіванкою для гімназистів стала можливість приміряти справжній костюм козака, потримати в руках зброю, зрозуміти, наскільки дужими були козаки, адже вага меча є значною. Доповнили свято привітання від дівчат, щирі побажання, а також маленькі сюрпризи.

Проведення таких заходів допомагає дітям краще пізнати історію нашого краю, адже сучасникам необхідно дбати про культурне й духовне відродження народу, пишатися тим, що ми – українці.

Батьки учнів 1-Г та 1(5)-А класів