Флаг України

Для кожної людини перший учитель – як початок шляху, як перший відбиток у дитячій душі. Нехай час обдарує тебе іншими, більш цікавими й визнаними вчителями, але він назавжди залишиться тим маленьким далеким вогником, що світив тобі на початку шляху.

Із 16 по 19 жовтня в Херсонській багатопрофільній гімназії №20 імені Бориса Лавреньова було проведено Тиждень початкової школи. Учні радісно розпочали з квесту «Подорож у Країну знань», де продемонстрували вміння використовувати отримані знання не тільки на уроках і виховних заходах, а й у житті. Діти відвідали станції (етапи), на яких відповідали на цікаві питання, відгадували шаради, загадки, кросворди, виконували творчі завдання, виразно читали, емоційно переказували, розповідали, висловлювали свої думки. Співали пісні, танцювали й виконували фізичні вправи – довели, що вони гармонійно розвинуті особистості.

Продовжили творчий тиждень і талановиті вчителі. Учителі 1-х класів проводили ранкові зустрічі, які змогли покращити настрій на весь робочий день.

Радо в стінах гімназії зустріли слухачів КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти», які відвідали інтегровані уроки вчителів Коваленко І.В., Гетманець Ю.В., Мартьянової М.А., Іскович Л.А. та стали активними співучасниками. Педагоги Херсонщини мали змогу проаналізувати, як на практиці змістове наповнення уроку сприяє формуванню предметних і життєвих компетентностей.

На засіданні Опорного закладу «Школа молодого вчителя» педагоги-початківці відвідали фрагменти уроків у 1-х класах, під час яких ознайомилися з елементами дослідницької діяльності учнів та елементами групової роботи на уроках «Я досліджую світ». Учителі Нейбергер Т.І., Ляпіна В.В. продемонстрували, як за допомогою цієї технології в педагогічному процесі легко перейти від звичних занять із дітьми до пізнавальної ігрової діяльності, як гра стимулює вияв творчих здібностей дитини, створює умови для її особистісного розвитку, викликає радість, емоційне піднесення та збагачує уявлення, сприяє розвитку пам’яті, уваги, мислення.

Педагоги та гості закладу поділилися враженнями від відвіданих уроків та обмінялися досвідом, як саме викликати інтерес у дітей до освітнього процесу й перетворити учнів із пасивних спостерігачів на активних учасників організованої пізнавальної діяльності.

Протягом цього тижня кожен учитель поділився творчими ідеями та наробками, які надихнули й дали змогу як молодим, так і досвідченим учителям розвиватися далі, передаючи свої вміння маленьким гімназистам. Учителі початкових класів ще раз довели, що вони є справжніми фахівцями своєї справи, а учні нашої гімназії – активні, розумні, талановиті.