13 вересня 2018 року відбулася урочиста подія – на історичній будівлі Херсонської гімназії №20 встановлено меморіальну дошку на честь великого ізраїльського дипломата, першого в історії Ізраїлю міністра закордонних справ та другого прем’єр-міністра держави Моше Шарета.

На урочисту церемонію були запрошені почесні гості: Херсонський міський голова Володимир Миколаєнко; перший секретар Посольства Держави Ізраїль в Україні, Глава представництва Посольства Держави Ізраїль в Одесі, директор Ізраїльського культурного центру в Одесі Ілона Хільковська; Голова Херсонської релігійної громади «ХАБАД», головний Равин міста Херсона та Херсонської області Йосеф-Іцхак Вольф, представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Вже зранку учні гімназії прослухали лекцію Дмитра Курса – першого секретаря Міністерства закордонних справ Ізраїлю, співробітника університету імені Бар-Ілану (Рамат-Ган, Ізраїль), який розповів про дитинство та гімназійні роки Моше Шарета, наголосив на його ролі у створенні і становленні держави Ізраїль. Це була не просто лекція, а відкрита цікава дискусія, діалог, де учні мали змогу дізнатися багато цікавих фактів про видатного випускника.

Захід засвідчив велику зацікавленість молодого покоління історією свого навчального закладу та долею її славетних, відомих на весь світ випускників.