Навчати дітей бачити красу математики, розвивати інтерес до неї – одне з найважливіших завдань учителів. У нашій гімназії стало  традицією щорічно проводити Тиждень математики, який і відбувся з 19 по 23 лютого 2018 року.

За цей період пройшли цікаві позакласні заходи. Злагоджено працювали всі члени методичного об’єднання та учні. Панувала атмосфера взаємодопомоги та підтримки.

22 лютого відбулася творча майстерня вчителів гімназії «Інтеграція інноваційних технологій у класах математичного профілю за новим Державним стандартом», де педагоги обмінялися досвідом своєї роботи в цьому напрямку.

Найкращим святом Тижня математики була науково - практична конференція «Золотий переріз – душа гармонії», яку підготували вчителі Ткачишина І.П. і Мироненко Н.Ю. разом із творчою групою учнів 6 – А класу – Логвиновським Владиславом, Вакуленком Євгеном, Гітніковим-Лаховим Богданом та 6 – Б класу – Сідєльник Валерією, Євсєєвою Софією. Великі твори мистецтва, візерунки й вигадливі форми, які зустрічаються в природі, багато століть захоплюють людство своєю красою та гармонією. А створює її -  цариця наук -  математика. Конференція була присвячена темі «золотого перерізу». Йоганн Кеплер говорив, що геометрія володіє двома скарбами - теоремою Піфагора та Золотим перерізом.  На обговоренні учні поділилися  своїми враженнями, указали, що сподобалося найбільше, про що вони почули вперше. Результатом роботи стало створення брошури «Золотий переріз - гармонія душі», де зібрані матеріали доповідей учнів і яка зберігатиметься в кабінеті математики.

Квест-гра – це завжди свято, веселий настрій, вигадки. Вона відкриває зовсім інші сторони інформатики, ті, на які не завжди звертаєш увагу під час серйозної розмови про цю складну сучасну науку. Для багатьох учнів гра дає можливість виявити любов до предмета, розкрити приховані таланти, а для декого може стати поштовхом до зацікавлення. Змагання  в інтелектуальній кмітливості з інформатики провели вчителі Філенко А.М. та Філенко С.А. У них брали участь  команди «Intel» (1(5)-В клас) та «Energy» (1(5)-Г). Учасники гри продемонстрували високий рівень знань, обізнаність у галузі інформаційних технологій. Захід пройшов яскраво та насичено, діти отримали задоволення від цікавих завдань. Переможець відзначений грамотою, а всі учасники - заохочувальними подарунками.

Учитель Філенко С.А. провела сучасний, інтерактивний, ефективний урок із інформатики в 3-В класі «Алгоритмічна мозаїка». У процесі заняття була застосована різноманітні види робіт та завдання. Ігровий характер уроку викликав зацікавленість дітей.

Учні п’ятих класів узяли участь у написанні твору «Математика в житті моїх батьків».Найкращими визнані роботи  Козерацького Ігоря, Устюгової Віри, Нікітенка Івана (5-Б), Кваші Мирослави, Луцка Гліба (5-А).

Одним із найпопулярніших різновидів інтелектуальної гри сьогодні стає усний рахунок. Він не тільки допомагає в навчанні, а й усебічно розвиває. Навчившись швидко рахувати, учні швидше мислять, формулюють думку.  Для дітей 5(А) і 5(Г)  цікавим був конкурс «Хитрощі усного рахунку», який провели вчителі Різун С.О. та Митрошенко І.М. Найкращими стали учні 5-А класу Горішній Іван, Романій Кирило, Вигоднер Лев, 5-Г  - Федорук Валерія і Юрченко Данило, які отримали подарунки.

Тиждень математики відкрив перед педагогами гімназії широкі горизонти, щоб зацікавити гімназистів предметом. Усі проведені заходи прищеплюють учням любов до математики. Участь у різноманітних конкурсах сприяє розвитку математичної культури та грамотності учнів, логічного, аналітичного та просторового мислення, підвищує інтелектуальний рівень, формує в них практичні навички застосування знань, які вони здобули на уроках математики.

Учитель математики Митрошенко І.М.