Адміністрація Херсонської гімназії №20 завжди підтримує ініціативу учнів. Масляний тиждень не став винятком! Гімназійний парламент запропонував провести благодійний ярмарок «Свято Масляної» Ідею підхопили батьки, учні та вчителі.

За основу взяли старовинний обряд – спалювання зими-морени. З надією на світле майбутнє учні галасували «Куди дим, туди й млин», а разом з тим проводжали холодну зиму та зустрічали теплу весну.

Як із давніх-давен, так і зараз чекали українці ритуалу вогнища, бо вважалося, що все згоріле в ньому переродиться з попелу в нове й краще.

Після урочистого відкриття гості ярмарку – батьки, маленькі гімназисти, учителі - відвідали класи старшої школи, де їх чекали млинці, вареники, тістечка, солодощі, гарячий карпатський чай! З усіх класів лунали веснянки, українські пісні, обрядові дійства. Учні навіть здивували ворожінням на млинцях, бо ті мали ритуальне значення: круглі, рум’яні, гарячі, вони символізують собою сонце, яке все яскравіше розгоралося, подовжуючи дні.

Звичайно, ярмарок має благодійну мету: усі виручені кошти підуть на допомогу дітям пільгових категорій гімназії та на допомогу бійцям української армії.

Дякуємо нашим однодумцям батькам за допомогу та творчий підхід до проведення заходу. Бажаємо всім якнайшвидше зустріти тепло весни, щиро та з добрими святкуваннями розтопити холод і впустити справжнє тепло до кожної домівки й у душі кожного, щоб завершити тиждень у Прощену неділю з чистим серцем і помислами. Зі святом!