15 грудня 2017 року учні 4-В класу (учитель Архипова І.А.) і 4-Г класу (учитель Нейбергер Т.І.) відвідали Херсонську обласну бібліотеку для дітей імені Дніпрової Чайки й побували на творчій зустрічі з цікавими людьми, сучасними українськими письменниками Марією Чумарною й Володимиром Чернишенком.

Марія Іванівна Чумарна — українська поетеса, педагог, журналіст, громадсько-культурний діяч, член Національної спілки письменників України, засновниця авторської українознавчої школи, редактор і ведуча авторських програм «Літературний Львів» і «Феномен України» на Львівському телебаченні. Володимир Олександрович Чернишенко — український перекладач прози й віршів із англійської мови творів Редьярда Кіплінга, Джакліна Вілсона, Пола Ґелліко, Шела Сільверстейна; кандидат біологічних наук, працює у відділі структури і функції білка Інституту біохімії імені О.В.Палладіна НАН України, позаштатний працівник видавництва «Навчальна книга — Богдан» .

Письменники розповіли юним гімназистам про своє дитинство, перший літературний твір, зачитували улюблені рядки. Учасники заходу з радістю спілкувалися з письменницею та перекладачем, брали активну участь в ознайомленні з новими творами авторів. Зустріч дітей із митцями була щирою й неймовірно емоційною, усі бажаючі мали змогу придбати літературу з автографом письменника. Маленьким слухачам сподобалася чудова атмосфера, вони отримали естетичну насолоду. Головною метою заходу було не тільки знайомство учнів із цікавими людьми, а й залучення їх до читання.

Сподіваємося, що зустріч із Марією Чумарною й Володимиром Чернишенком залишила в дитячих серцях тепло й радість від спілкування, бажання прочитати ще більше творів сучасної української літератури для дітей.

Співпраця з Херсонською обласною бібліотекою для дітей імені Дніпрової Чайки приносить плідний результат – це не просто відпочинок під чарівні слова поезії, це й велика допомога нашим гімназистам у навчанні. Тепер й учнівські твори будуть красивішими та на слова багатшими, адже кожен зможе скористатися збірками віршів та прози.

Нейбергер Т.І.