20 грудня 2018 року на базі Херсонської багатопрофільної гімназії №20 імені Бориса Лавреньова в рамках роботи ресурсного центру НУШ пройшов обмін досвідом учителів-початківців Херсонського навчально-виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад – спеціалізована школа з поглибленим вивченням англійської мови І ступеня – гімназія» №56 Херсонської міської ради, Херсонської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №24 із поглибленим вивченням математики, фізики та англійської мови Херсонської міської ради, Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 41 Херсонської міської ради.

Педагоги закладів відвідали інтегрований урок «Я досліджую світ» у 1-А класі, учитель Карпук Н.М., під час якого ознайомилися з елементами дослідницької діяльності учнів та елементами групової роботи. Діти, працюючи в центрах навчальної діяльності, виконували різноманітні цікаві завдання, що сприяли розвитку пізнавальної активності й формуванню ключових та предметних компетентностей з кількох освітніх галузей: мовно-літературної, математичної, природничої, технологічної, соціальної й здоров’язбережувальної.

Під час обговорення уроку вчителі наголосили на тому, що освітня програма для початкової школи сприяє реалізації основних завдань Концепції Нової української школи. Інтеграція предметів та їхня практична спрямованість, закладена в основу програми, дає цілісність сприймання й пізнання навколишньої дійсності. Такий підхід запобігає дублюванню змісту різних навчальних предметів і підвищує інтерес учнів до навчання.