Флаг України

20 грудня 2018 року в рамках роботи опорного закладу освіти на базі Херсонської багатопрофільної гімназії №20 імені Бориса Лавреньова відбулося засідання школи молодого вчителя за темою: «Тестування як складова оцінювання знань та умінь учнів».   

Першим  етапом   роботи  було  знайомство  з молодими колегами та вступне анкетування молодих учителів, яке провела заступник директора з навчально-виховної роботи Бережна І.І. Керівник методичного об’єднання Архипова І.А.  ознайомила   присутніх   із  планом   роботи. Основними завданнями  було, насамперед, розширити сферу знань молодих учителів  про методичні вимоги до побудови й проведення тестування, про структуру й методику складання тестових завдань. Саме цим проблемам і був присвячений наступний етап засідання.

До уваги  молодих  спеціалістів  були   представлені презентації  з наступних питань:

  • найважливіші аспекти тестового контролю;
  • особливості складання тестових завдань з природознавства.

Учителі-методисти Віхрова І.А., Македонова Л.А. поділилися актуальними методичними порадами, детально зупинилися на кожному пункті та доступно пояснили всі незрозумілі для молодих вчителів моменти. Вони  звернули увагу, що на сучасному етапі розвитку освіти особливе місце посідає пошук досконалих методів вимірювання рівня навчальних досягнень учнів. Оскільки цей процес передбачає об’єктивність оцінювання знань, умінь і навичок у процесі практичної діяльності, то найбільш ефективним методом є тестові завдання. Саме вони дають змогу мобільно перевірити, як учні засвоїли той чи інший матеріал, порівняно швидко оцінити рівень засвоєного та скоригувати прогалини у знаннях.

Сподіваємося, що молоді освітяни одержали необхідну інформацію та будуть готові використати її в подальшій роботі.