Педагогічний колектив Херсонської гімназії №20 у 2016/2017 н.р. плідно працює над основним завданням - дбайливо та всебічно ростити таланти, максимально долучаючись до стратегії, що задекларована в гімназійному Статуті. Саме тому з 28 листопада по 2 грудня проводився Тиждень науки – традиційне підведення підсумків наукової діяльності педагогів та гімназистів, визначення сучасного стану, розробка подальших шляхів розвитку інноваційної діяльності гімназії із залученням наукової еліти херсонських вишів.

Запропонований учнівському та вчительському колективам план заходів максимально широко охоплював інтереси та вподобання кожного з учасників під гаслом «Арсенал ідей: мистецтво, наука, інновації». Експозиція арт-сушки у фойє гімназії під назвою «Логічні задачі» та віртуальна мандрівка музеями науки та техніки України зібрали учнів різного віку з метою популяризації наукових досліджень та сприяння зростанню пріоритету науки.

Оскільки в гімназії створені оптимальні умови для обдарованої та талановитої молоді, які виявили здібності та нахили до науково-дослідницької діяльності, задля залучення до кола юних науковців проводилися тренінги, лекції, майстер-класи, уроки-практикуми, екскурсії до вишів за підтримки передових науковців міста та України. Ще так багато наукових провідних спеціалістів - доцентів, професорів учні у стінах гімназії не бачили. Серед найяскравіших подій Тижня науки можна відзначити тренінг «Шляхи побудови успішної кар’єри», проведений старшим майстром кафедри технологічної освіти та обслуговування ХДУ Кіхтенко С.С., лекцію «Аналіз ЗНО. Правила вступу до вишів», проведену Разторгуєвою М.Й., деканом факультету інтегрованих технологій ХНТУ та Шкалик Л.Д., директором Центру довузівської підготовки ХНТУ, лекцію «Інженер – будівельник майбутнього», підготовану старшим викладачем кафедри будівництва ДВНЗ «Херсонський аграрний університет» Романенко С.М., майстер-класи «Лідерство» кандидата економічних наук, доцента кафедри менеджменту і маркетингу ХНТУ Глинської А.Є. та «Самоменеджмент» кандидата економічних наук, професора кафедри менеджменту і маркетингу ХНТУ Корчевської Л.О. Уроки для гімназистів за тематикою історії рибальства та землеробства, сільськогосподарських культур Херсонщини, гігієни харчування, токсичних ефектів у продуктах харчування, анатомії як еволюції нервової системи, сучасного мистецтва, екологізації суспільства провели Головченко І.В., доцент кафедри біології та імунології ХДУ, Скропишева О.В., кандидат технічних наук, доцент кафедри хімічних технологій, експертизи та безпеки харчових продуктів ХНТУ, Богдан Ю.Б., старший викладач кафедри теорії та практики галузевого перекладу ХНТУ, Ряполова І.О., кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри інженерії харчового виробництва Херсонського аграрного університету, Ткачук А.І., кандидат історичних наук, доцент кафедри публічного управління та адміністрування аграрного університету, Мринський І.М., доцент, кандидат сільськогосподарських наук, декан агрономічного факультету ХДАУ, Любенко О.І., доцент ХДАУ, Мухіна І.А., кандидат економічних наук, доцент ХДАУ, Дідик О.О., кандидат технічних наук, доцент кафедри інформатики та комп’ютерних наук ХНТУ.

Захоплюючою та видовищною стала екскурсія учнів 7-х класів у Херсонський аграрний університет, де доцент кафедри фізики та загальноінженерних дисциплін Кияновський О.М., демонструючи досліди, доводив учням необхідність вивчати фізику, без якої неможливий прогрес суспільства.

Плідною стала робота науково-практичної конференції «Захист науково-дослідницьких робіт учнів-членів наукового товариства імені Євгена Тарле», що об’єднала творчу молодь, наукових керівників та координаторів наукових робіт. Небайдужими наставниками для молоді стали науковці вишів Херсона Мринський І.М., Руснак А.В., Кавун Г.М., Губа М.І., Головченко І.В., Кіхтенко С.С., Баганов Є.О., Дідик О.О., Богдан Ю.Б., Гнідець В.П., Скропишева О.В., Маляренко І.В., які своїми критичними зауваженнями та порадами допомогли гімназистам удосконалити наукові роботи, стимулювати до пошукової, експериментальної, дослідницької роботи, розвивати навички ораторського мистецтва, без якого неможливо представити свою працю перед широкою аудиторією.

Тиждень науки в Херсонській гімназії №20 довів, що наукова діяльність як структурна складова системи гімназійної освіти – провідний осередок наукової діяльності старшокласників. Кожен із проведених заходів засвідчив бажання та готовність молоді долучатися до лав наукової еліти Херсона та України. Бажаємо успіхів у подальшому захисті наукових робіт та, безперечно, перемог!

Совач Іванна, міністр науки гімназійного парламенту
Савун Т.В., заступник директора з навчально- виховної роботи
Бабич Н.А., учитель української мови і літератури

Создание сайтов