З 12 по 16 березня в Херсонській  гімназії №20 пройшов тиждень української мови, зарубіжної та української літератур. Учні мали змогу висловити любов до рідної мови та ще більше зрозуміти її красу й необхідність для життя, ушанувати пам’ять славетного Кобзаря – Тараса Григоровича Шевченка. Учителі-словесники сумлінно підготувалися до проведення предметного тижня й проявили творчу ініціативу.З 12 по 16 березня в Херсонській  гімназії №20 пройшов тиждень української мови, зарубіжної та української літератур. Учні мали змогу висловити любов до рідної мови та ще більше зрозуміти її красу й необхідність для життя, ушанувати пам’ять славетного Кобзаря – Тараса Григоровича Шевченка. Учителі-словесники сумлінно підготувалися до проведення предметного тижня й проявили творчу ініціативу.

Заходи відбулися яскраво, не лише залишаючи в серцях гарні емоції, але й поглиблюючи знання гімназистів, розвиваючи ерудицію, даруючи радість спілкування поетичним словом.

Серед учнів 1(5)-7(11) класів було проведено літературні вікторини та конкурси, майстер-клас «Захист науково-дослідницьких робіт МАН», психологічне дослідження «Жінка в поемах Шевченка», заочні мандрівки, літературну конференцію, бліц-турнір «Література XX століття», засідання круглого столу тощо.

Вихованці вчителя Омельян О.М., учні 11-х класів показали високий рівень своїх читацьких можливостей під час проведення бліц-турніру «Зарубіжна література ХХ ст.» З великим задоволенням подорожували сторінками улюблених творів, демонструючи загальну культуру, творчі здібності та оригінальність відповідей.

Учитель Заводянна О.І. 12 березня провела для учнів 3(7)-А класу мовознавчий брейн-ринг «Мови рідної тримаймося!». Три команди юних гімназистів змагались у знанні української мови та літератури: пригадували фразеологізми, прислів’я, приказки, складали речення, відгадували загадки...

Традиційно відбувся конкурс на кращого читця «Перлини Шевченкового слова» серед учнів 1(5)-2(6) класів, які підготували  вчителі Кумейська Н.В., Бабич Н.А., Чаловська М.В. Гімназисти  продемонстрували вміння усвідомлено та виразно декламувати поезії. Діти змогли проникнути в тонку душу митця, а також відчути, як барвистий світ Шевченкового слова вкотре хвилює душу, торкається серця й змушує захоплюватися його різноманітністю й красою.

Усе минає, а Кобзареве слово - вічне. Залишається й несе крізь час голос людської душі. Тож хай живе, переживає століття й покоління найбільше диво – рідна мова! Бережімо, шануймо, любімо, вивчаймо рідну мову – цей невмирущий голос України!