Реалії сучасного життя вимагають від кожної людини ініціативності, конкурентноспроможності, здатності досягати гуманістичних цілей, уміння керуватися високими естетичними ідеалами. Кроком до втілення цієї мети є Тиждень науки в Херсонській гімназії №20 – надзвичайно актуальний і ретельно спланований комплекс наукових заходів, що традиційно щороку відбуваються в нашому навчальному закладі.

Протягом Тижня (з 27 листопада по 01 грудня 2017 року) кожен гімназист мав змогу відвідати чи стати безпосереднім учасником занять різних видів, що розширюють знання й розвивають інтерес учнів до певних дисциплін і відповідають на питання: як стати науковцем, що для цього необхідно?

Розпочався Тиждень відкриттям експозицій «Євген Тарле» та відео подорожжю «Музеї науки і техніки України», урочисто презентованою в холі гімназії.

Гімназисти 5-7 класів (учитель Бабич Н.А.) відвідали літературну вітальню, де ознайомилися з найцікавішими творами сучасної української літератури, іменами письменників, що ввійшли до освітньої програми останніми роками.
Серед нестандартних уроків особливо цікавими були урок німецької мови в 9-В класі (учитель Пасько І.Ф.) «Використання гаджетів у сучасному житті», урок – практикум «Права та свободи людини і громадянина», підготований доцентом кафедри публічного управління та адміністрування ДВНЗ Херсонського державного аграрного університету Ткачук А.І. та Мироновим В.В.; урок-дослідження «Використання 3-D технологій», проведений учителем інформатики Філенком А.М. у 7-х класах.

Педагоги гімназії провели захоплюючі конкурси та відеоігри серед учнів серед учнів 5-6, 9-х класів – «Хитрощі усного рахунку» (учителі математики Різун С.О., Мироненко Н.Ю.), «Сільське господарство» (учитель географії Зайцева Н.Г.), а також майстер-класи «Секрети вишивки», «Юні конструктори» (учителі трудового навчання Мішина М.А., Руденко В.В.). Гімназисти 9-А класу захищали проекти на тему «Електроліти в сучасному акумуляторі» (учитель хімії Кожина Н.М.).
Серед найпопулярніших заходів – тренінг «Шляхи побудови успішної кар’єри», проведений старшим майстром кафедри технологічної освіти та побутового обслуговування ХДУ Кіхтенко С.С. для десятикласників; лекція «Розвиток місцевої демократії в Україні» та урок-практикум «Права та свободи людини і громадянина (Карташова О.Г., Ткачук А.І., Миронов В.В., к.е.н., доценти кафедри публічного управління та адміністрування ДВНЗ ХДАУ); майстер-класи «Хвороби рослин та їх значення в житті людей», підготований Чернишовою Є.О., доцентом кафедри ботаніки та захисту рослин, урок-практикум «Математичні лабіринти», проведений Савченком О.Г., професором кафедри прикладної математики та економічної кібернетики ДВНЗ ХДАУ. Віртуальну лабораторію «Лісові екосистеми степу» із зацікавленістю подорожували учні 9-Б класу, яку провела Бойко Т.О. – к.б.н., доцент кафедри лісового та садово-паркового господарства ДВНЗ ХДАУ.

Кульмінацією Тижня стала науково-практична конференція «Захист науково-дослідницьких робіт учнів наукового товариства гімназії імені Євгена Тарле», яку відкрили заступник директора з навчально-виховної роботи Савун Т.В. та міністр науки гімназійного парламенту Мамрак Олександра. Захист наукових робіт гімназистів проводився за відділеннями (хімія та біологія, науки про Землю; історія, філософія та суспільнознавство, мовознавство; математика, технічні науки, фізика й астрономія, економіка, комп’ютерні науки). Вихованці педагогів Кожиної Н.М., Ласької С.С., Кулінич І.І., Заводянної О.І., Чаловської М.В., Коротецького О.О., Ярошак О.О., Шойхет Л.О., Богданової А.Я., Кононенко І.О., Ткачишиної І.О., Гілевич І.О., Зайцевої Н.Г., Мішиної М.А., Лебідь О.В., Пастушенко Н.В., Грянко І.А., Брюхно І.Д. перед викладачами вишів, науковими керівниками, консультантами та учнівською аудиторією представляли свої наукові роботи, розвивали власні ораторські здібності, психологічну стійкість напередодні міського етапу захисту науково-дослідних робіт. Гімназисти отримали корисні поради та рекомендації щодо удосконалення наукових робіт від 12 науковців: Руснак А.В., професора кафедри економіки та фінансів ДВНЗ ХДАУ, Савченко О.Г., професора кафедри прикладної математики та економічної кібернетики ДВНЗ ХДАУ, Чернишової Є.О., доцента кафедри ботаніки та захисту рослин ДВНЗ ХДАУ, Бойко Т.О., доцента кафедри лісового та садово-паркового господарства ДВНЗ ХДАУ, Кіхтенко С.С.,старшого майстра кафедри технологічної освіти та побутового обслуговування ХДУ, Приймак В.В., доцента кафедри екології та географії ХДУ, Головченко І.В., доцента кафедри фізіології людини та тварини ХДУ, Кудрявцевої Н.С., доцента кафедри теорії та практики галузевого перекладу ХНТУ, Татарченко О.Б., доцента кафедри історії України, української філології ХНТУ, Мазур О.В., доцент кафедри теорії та практики галузевого перекладу ХНТУ, Білик А.А., доцента кафедри дизайну ХНТУ, Дідика О.О., доцента кафедри інформатики та комп’ютерних наук ХНТУ.

Тиждень науки в 2017 році наповнив життя дитячого й учительського колективу презентацією фантазії, самостійного пошуку відповідей на наболілі питання, новим поглядом на факти, збагатив і розширив знання з історії, біології, української мови і літератури, математики.

Загалом панувала атмосфера не споглядання, а активної участі, здорового змагання, мобілізації знань. Для гімназистів молодшої та середньої ланки Тиждень науки дав можливість відчути, яким є життя активної особистості з багатим, різностороннім внутрішнім світом, щоб у майбутньому стати активним членом наукового товариства.

Гімназія №20 – потужний навчальний заклад, що реалізує місію набуття й передачі знань у поєднанні з проведенням нових досліджень задля власного успішного майбутнього й процвітання України.

Савун Тетяна Вікторівна,
заступник директора