Традиційно, у квітні, у Херсонській багатопрофільній гімназії №20 імені Бориса Лавреньова Херсонської міської ради проводиться  тиждень методичного об'єднання вчителів природничих дисциплін,  мета якого -  прищеплення любові до предметів природничого циклу, розширення кругозору дітей, сприяння розвитку екологічної свідомості учнів та виховання у них бережливого ставлення до рідної природи.

У вивченні будь-якого шкільного предмета важливу роль відіграють нетрадиційні форми роботи. І це най­більше стосується природничих дисциплін. Адже в науках  про Землю є елементи описовості й пошуку, спостереження й відкриття, оцінки й по­рівняння, експерименту й прогнозу.

Так, протягом тижня було проведено багато цікавих, змістовних заходів, уроків, конкурсів, на яких діти занурилися в дивовижний світ природи, виявили свої знання, уміння та навички, творчі здібності, кмітливість, згуртованість.

Ця чудова подорож розпочалася 10 квітня з виставки «Весняний дивосвіт». А на інтегрованому уроці з біології та географії учні 7-В класу спостерігали за міграцією тварин у різних природних зонах на різних континентах, створювали міні-проекти, демонстрували відео-роліки (учителі Ласька С.С., Пастушенко Н.В.).

Наступний день розпочався з виступу екологічної агітбригади «Чистий двір. Чисте місто» (учитель біології Кулінич І.І.). Захід пройшов під гаслом «Природа - наш дім. Ми господарі в нім!». Учасники агітбригади учні 8-Б, 10-А, 10-Б класів під час виступу акцентували увагу на проблемах довкілля та дбайливого ставлення до навколишнього середовища.

Учні 6-Б класу  відвідали Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді. Діти  зазирнули у світ живої природи, познайомилися з мешканцями центру. Подорож пройшла дуже цікаво та змістовно. А на уроці біології учні цього класу створювали й захищали власні проекти з теми «Гриби в природі» (учитель Грянко І.А.).

При проведенні фізичної вікторини учні 7-Г класу дійшли висновку,  що   фізика – хоча складна, але цікава  наука, а знання її законів дає змогу пояснити минуле й прогнозувати майбутнє (учитель  Брюхно І.Д.).

Урок із основ здоров’я в 5-В класі «Земля наш спільний дім » проводився в ігровій формі. Учням дуже сподобалися конкурси: «Чорний капелюх», «Зайве слово», «Дуель», «Упізнай мене», «Показуха» (учитель Митрашевська Т.В.).

На занятті гуртка «Цікава хімія» учитель Кожина Н.М. продемонструвала учням    4-х класів цікаві досліди «Хімія-чаклунка».

Учні 10-х  класів здійснили неймовірно захоплюючу уявну подорож по країнах таємничої і непередбачуваної Азії під час проведення географічного калейдоскопу вчителем Зайцевою Н.Г.

У рамках екологічної акції «Я люблю Херсон», з метою пропаганди екологічного виховання молоді на пригімназійних ділянках, ландшафтному куточку гімназії  учні разом із учителями природничих дисциплін та батьками висаджували кущі, дерева, квіти, адже вважають що в одному з  найкращих закладів міста учні повинні навчатися  в гармонії  й красі.

Тиждень природничих дисциплін виявився насиченим, цікавим, довів, що природничі  науки корисні в сучасному світі й захоплюють своїми цікавими фактами та відкриттями. Проведені заходи були спрямовані на виховання колективізму, наполегливості в досягненні поставленої мети.

Саме  спільна творча робота зближує учнів та вчителів, сприяє формуванню справжнього колективу однодумців. А участь гімназистів у підготовці позакласних заходів відкриває широкі можливості для формування практичних навичок роботи з різноманітними джерелами знань - картою, книгою, інтернетом тощо.

Хочеться вірити, що майбутньому не загрожує руйнування, а тільки надбудова та розвиток, адже ще багато в нашому житті невідомого, недослідженого та невивченого.

Голова методичного об’єднання  вчителів природничих дисциплін  Н.В. Пастушенко

Создание сайтов