Березень, за традицією, у Херсонській багатопоофільній гімназії №20 імені Бориса Лавреньова Херсонської міської ради розпочаниється тижнем методичного об'єднання вчителів української мови, зарубіжної та української літератур.

Це також період, коли спільнота патріотів нашої держави у світі урочисто відзначає Шевченківські свята. Тож 203-річчя від дня народження Великого Кобзаря – гідний привід для педагогів та їх вихованців ушанувати пам’ять Пророка України шляхом проведення тематичних уроків української мови і літератури, низки цікавих позакласних заходів з метою ширшого ознайомлення з маловідомими сторінками непростого життя поета, його самобутнім світоглядом, неповторністю художньої творчості, задля становлення національної свідомості шкільної молоді, усвідомлення величі культури рідної держави.

6 березня відбулося урочисте відкриття Шевченківських свят та виставка методичних напрацювань учителів методичного об'єднання вчителів української мови, зарубіжної та української літератури.

Учитель української мови і літератури Бабич Н.А. підготувала конкурси юних читців віршів Кобзаря для учнів 5-Б та 5-Г класів, що сприяє не тільки розвитку навичок виразного читання в дітей такого віку, а й спонукає до самостійного добору поезій, що торкаються саме їх душ та сердець, розвиваючи естетичні смаки. Пейзажні та громадянські мотиви творчості Т.Шевченка припали до душі юним патріотам, допомогли пізнати й гідно оцінити велич рідної України в усіх її проявах. Переможцями конкурсів стали Придачина Марина та Чухряєва Дарина.

Учні 7-А класу позмагалися на звання кращого знавця біографії та творчої спадщини Кобзаря під час проведення брейн-рингу «Відкриваймо глибини життя та творчості Тараса Шевченка». Знання мов, улюблені пісні та книжки Шевченка, Кобзар на театральні сцені – ці та інші маловідомі факти життя Шевченка неабияк зацікавили команди гімназистів. Восьмикласники здійснили віртуальну екскурсію музеєм Т.Шевченка, де представлені елементи побуту Кобзаря, численні історичні документи, поетичні та малярські шедеври великого українця.

Учитель Чаловська М.В. провела літературну вікторину «На вічнім шляху до Шевченка», у якій позмагалися на звання найобізнаніших учні 7-Б та 7-В класів. Командний дух допоміг вибороти перемогу найдостойнішим. А для вихованців секції журналістики Марина Вікторівна підготувала майстер-клас «Захист науково-дослідницьких робіт МАН», в основу якого лягли маловідомі сторінки біографії та творчості Кобзаря.
Заводянна О.І. своїм вихованцям запропонувала теж розмаїті заходи: учні 6-А класу позмагалися на звання найрозумнішого в інтелектуальній грі «Кращий знавець рідної мови», старші гімназисти (10-А клас) виборювали аналогічне звання в мовно-літературній грі та показали грунтовні знання з лексикології та фразеології на брейн-рингу.

Кумейська Н.В., пов’язавши Шевченківські дні з традиційним жіночим, підготувала з гімназистами 9-А класу літературну конференцію «Образ матері у творчості Кобзаря». Захід відзначався емоційністю, віртуальними ілюстраціями картин Шевченка, виразним читанням поезій майстра слова.

Учителі зарубіжної літератури Омельян О.М., Руденко Л.Д. разом зі своїми вихованцями презентували заходи, теми яких пов’язані з класикою світової літератури, із авторами, літературні персонажі яких особливо хвилюють дитячі серця. Учні 8-х класів позмагалися на звання найкращого читця сонетів Шекспіра. Шестикласники під наставництвом Омельян О.М. показали глибокі знання з літератури, її теорії під час вікторини.
Руденко Л.Д. разом із вихованцями-п’ятикласниками на уроці зарубіжної літератури (Е.Портер. Роман «Поліанна» Світ дитинства і світ дорослих) дискутували над проблемами, особливо актуальними в сучасному світі: роль родинного виховання, вплив сім’ї на формування дитини тощо.

Уроки, конференції, лекції, конкурси, брейн-ринги, вікторини – усі заплановані заходи Шевченківських свят у рамках декади були ретельно підготовані й успішно проведені. Довели, що молоде покоління ІІІ тисячоліття із задоволенням вивчає рідну мову, українську та зарубіжну літературу, досліджує всесвіт Пророка України, який немовби знаходиться поза часом, запалюючи серця юних нащадків вогнем любові та відданості рідній державі, її щирим людям. Істинним гаслом сучасності звучать Шевченкові рядки:

Борітеся – поборете!..

Учитель української мови і літератури
Н.А. Бабич

Создание сайтов | Изучение чешского языка