З 20 по 24 лютого в нашій гімназії пройшов тиждень математики та інформатики. Його проведення стало вже доброю традицією, яка допомагає не тільки підтримувати зацікавленість учнів предметом та бажання займатися математикою додатково, але й виявити дітей із нестандартним мисленням.

За цей період учителі провели цікаві позакласні заходи, нестандартні показові уроки. Злагоджено працювали всі члени методичного об’єднання й учні. Панувала атмосфера взаємодопомоги та підтримки. Діти активно, із захопленням брали участь у заходах.

У цьому навчальному році збільшилася кількість учнів, які брали участь в Турнірі Юних математиків. 24 з них показали високий рівень знань та посіли призові місця. Найкращими стали Неупокоєв Максим 1(5)-А, Сафронов Михайло 1(5)-Б, Сідєльник Валерія 1(5)-Б, Ворожкін Нікіта 1(5)-Б, Яременко Дмитро 1(5)-Б, Міллер Микита1(5)-А, Євсєєва Софія 1(5)-Б, Логвиновський Владислав 1(5)-А, Водяницька Анастасія 1(5)-Б, Ілічко Володимир 1(5)-Г.

Найкращим святом тижня математики учні 1(5)-Б класу назвали «Свято 100-го уроку математики» (учитель Ткачишина І. П.). Учень цього класу Сафронов Михайло продемонстрував презентацію «Мульт-задачі», а Євсеєва Софія знайшла нестандартний розв’язок алгебраїчної задачі засобами геометрії у книзі Б.А. Кордемського «Математика», яка була видана у 1957 році. Упродовж уроку учні розв’язували задачі, які показали інтеграцію математики в біологію, літературу, історію та інші навчальні предмети.

На уроці математики «Дії з раціональними числами» з використанням ІКТ в 2(6)-Б класі учні при розв’зуванні задач історичного змісту показили любов до рідного краю, його історії.

Під час інтелектуально-розважальної гри «Інформатичний калейдоскоп» для учнів 3-х класів (учитель Філенко А. М.) відбулася подорож від станції до станції, які мали такі назви: «Словесна», «Художня», «Друкарська», «Ерудит», «Загадкова». На станції «Словесна» була проведена групова перевірка знань учнями термінів з інформатики. На «Друкарській» діти друкували текст на швидкість. На «Художній» - створювали найбільший букет квітів. Учні отримали масу позитивних емоцій від гри та навчилися працювати в групі.

Майже всі хлопчики ти дівчата 2(6)-А класу підготували доповіді-презентації «Математика в житті моїх батьків» (учитель Гілевич І. О.). Учні були дуже здивовані, що їх батьки (лікарі, юристи, економісти та ін. професії) використовують математику у своїй роботі. Діти прийшли висновку, що «Математика – цариця всіх наук».

На уроці математики «Властивості кутів, утворених при перетині двох паралельних прямих січною» у 2(7)-Б (учитель Мироненко Н. Ю.), було організовано розв’язування складних і цікавих задач, що розвивають кмітливість і математичне мислення.

Учитель Митрошенко І.М. у рамках Тижня математики підготувала урок у 9-А класі, на якому вивчення поняття «відсотка» розглядалося з точки зору практичного застосування, оскільки лежить в основі численних банківських операцій, побутових ситуацій, пов'язаних із грішми, інфляцією тощо. Перед учнями 11- А класу виступила з цікавою пізнавальною доповіддю переможниця І етапу МАН Єрмоленко Тетяна, яка презентувала найцікавіші факти з наукової роботи «Дослідницькі задачі з геометрії».

«Предмет математики настільки серйозний, що не треба нехтувати можливістю зробити його цікавим», - наголошував Блез Паскаль. Тож саме Тиждень математики відкрив перед педагогами гімназії широкі горизонти, щоб зацікавити учнів предметом, який він викладає, бо це є запорукою успішного навчання. Усі проведені заходи прищеплювали учням пристрасть до математики як цариці наук. У дію вступив чинник пізнавального інтересу – сам процес діяльності. Сподіваємося, що в подальшому учні знаходитимуть привабливі риси в самому процесі навчання, із зацікавленістю й ентузіазмом займатимуться науковою роботою з предмета, а надалі пов’яжуть своє життя з професіями, що базуються саме на математичній науці. Із нетерпінням очікуємо на високі досягнення вихованців, які пропагуватимуть математичну науку, сприятимуть її розвитку .

Голова методичного об’єднання
математики й інформатики