Вивчення природничих дисциплін у гімназії триває не лише на уроках. Значну роль у формуванні інтересу до предметів природничого циклу відіграє й предметний тиждень, який традиційно проводиться у квітні.

У цьому році протягом тижня було проведено багато цікавих, змістовних заходів, які сприяли розвитку ключових компетентностей, екологічної свідомості гімназистів та вихованню в них дбайливого ставлення та охорони навколишнього середовища, розширенню кругозору дітей. Робота тижня була спланована так, щоб заходи охоплювали різні сфери діяльності вчителів та учнів, були цікавими, корисними, сприяли інтелектуальному та творчому розвитку гімназистів.

Розпочався тиждень 23 квітня з виступу екологічної агітбригади «Думай глобально, дій локально» (учитель біології Ласька С.С.). Захід пройшов під гаслом «Учись природу берегти і будь завжди їй другом!». Учасники агітбригади, учні 4(8)-Б класу, під час виступу акцентували увагу на проблемах довкілля та дбайливого ставлення до навколишнього середовища.

24 квітня для учнів 1(5)-7(11)-х класів був проведений День здоров’я. Гімназисти відвідали історико-розважальний комплекс «Зелені Хутори Таврії», базу зеленого туризму «Чумацька криниця», зелену садибу «Казка Олешшя». Подорож пройшла дуже цікаво та змістовно.

Середа запам'яталася заходом «Запрошення у світ живої природи». Гімназисти 3(7)-Б класу хіміко-біологічного профілю (учитель біології та хімії Грянко І.А.) підготували цікаву інформацію про світ живої природи для учнів 2-А класу. Було проведено вікторину про внутрішню будову людини, продемонстровано колекцію експонатів, яка свідчить про спільне походження людини та людиноподібних мавп. Досліди з хімії вразили всіх. Мета заходу – ознайомити учнів молодшої школи із захоплюючим світом природи та мотивувати їх до вивчення природничих наук.

Також у цей день дуже змістовно й весело пройшла гра «Екологічний калейдоскоп» для учнів 5(9)-Б класу. Дві команди брали участь у конкурсах: «Чорний ящик», «Аукціон», «Дуель», «Упізнай мене», «Показуха» (учитель Кулінич І.І.).

26 квітня відбувся Міжнародний інтерактивний учнівський природничий конкурс «Колосок весняний – 2018», у якому брали участь учні 1(5)-7(11)-х класів гімназії. Виконуючи завдання, гімназисти проявили зацікавленість і уважність.

Завдяки захоплюючим завданням, учні мали змогу продемонструвати свої знання та здібності з природничих дисциплін.

А члени екологічного гуртка «Дивосвіт», учні 3(7)-Б класу, виступили на екологічній конференції «Зліт лісництв» у ХДАУ та були відзначені подякою за участь в акції з висадки лісу в Олешках 21квітня 2018р.

З метою поширення досвіду роботи для голів методичних об’єднань гімназії було проведено відкрите засідання методичного об’єднання вчителів природничих дисциплін «Обдаровані гімназисти: виявлення, підтримка, сприяння соціальної адаптації в освітньому просторі» під час якого були розглянуті питання:
1. Програма міжнародного оцінювання учнів PISA. (Пастушенко Н.В.).
2. Практична спрямованість викладання на уроках хімії (Кожина Н.М.).
3. Науково-дослідницька діяльність учнів у МАН (Зайцева Н.Г.).

В останній день був проведений біологічний турнір між учнями 4(8)-х класів із теми «Сенсорні системи» , під час якого діти проявили свої знання, уміння та навички, творчі здібності, кмітливість, згуртованість (учителі біології Митрашевська Т.В., Ласька С.С.).

Саме сучасні ігри пожвавили проведення тижня природничих дисциплін, бо вони сприяють розвитку логічного мислення, швидкого прийняття рішень, допомагають мобілізувати пам'ять, активізувати мислення. Завдяки іграм зростає інтерес до навчання.

Підготовка та участь у позакласній роботі дала змогу гімназистам продемонструвати практичні навички з природничих дисциплін. Проведені заходи активізували пізнавальний інтерес учнів до вивчення географії, біології, хімії, екології; сприяли прояву ініціативи й самостійності; розкриттю індивідуальних здібностей дітей та їх талантів.

Тиждень природничих наук закінчився, але продовжуватиметься праця вчителів, які пробуджують творчість і пізнання, підтримують інтерес та бажання вчитися.

Голова методичного об’єднання
природничих дисциплін Пастушенко Н.В.