14 березня в Херсонській багатопрофільній гімназії №20 відбувся обласний семінар для слухачів курсів підвищення кваліфікації при Комунальному вищому навчальному закладі «Херсонська академія неперервної освіти» Херсонської обласної ради. На семінарі були присутні 36 учителів математики міста та області, адміністрація гімназії.

На показовому уроці «7 чудес України. У пошуках гармонії» учитель Ткачишина І.П. запропонувала учням здійснити подорож архітектурними і природними знахідками України. Творча група учнів готувала повідомлення за окремими темами. Упродовж уроку учням запропонували завдання аукціону «12 балів», виконати роботу з картками тренажерами зі взаємоперевіркою, розв’язати ряд цікавих задач. Прикрасою уроку були усні задачі Євсєєвої Софії, зі збірника Б.А. Кордемський «Математична кмітливість». Дуже цікавою виявилася задача зі збірника задач з математики М.І. Сканаві. Сафронов Михайло запропонував власне нестандартне розв’язання, таким чином, що на уроці учні 6 класу розв’язали задачу 9 класу. Лисенко Надія підготувала олімпіадну задачу й довела два її розв’язки.

На базі 8-А класу вчитель Мироненко Н.Ю. проводила урок з геометрії «З життя чотирикутників». Активну участь у створенні проектів для уроку брали такі учні: Засухін Ростислав, Зульфугарова Віолетта, Литвиненко Олександра, Мельниченко Максим, Меньщікова Дар’я, Рубцов Максим. Із задоволенням шукали різні способи розв’язування однієї задачі Андрієць Дмитро, Канавченко Марійка, Одайник Борис. Зв’язок математики з інформатикою забезпечували на комп’ютері Трубаєв Євген, Галещук Володимир.

У рамках семінару з математики відбулася науково-практична конференція «Золотий переріз – душа гармонії», яку підготували вчителі Ткачишина Ірина Павлівна й Мироненко Наталя Юріївна разом із творчою групою учнів. Учасники конференції - гімназисти шостих класів працювали в різних секціях.

Логвіновський Владислав доповідав про «золотий» прямокутник, трикутник і п’ятикутник. А представники секції біології, керівник Євсєєва Софія, ознайомили з чудовою кривою - «золотою спіраллю». Сідельник Валерія запропонували присутнім проект «Пропорції людини».
Конференція сподобалась шестикласникам. На обговоренні учні висловлювали свої думки, поділилися про те, що сподобалось найбільше, про що вони почули вперше.

Обласний семінар пройшов на високому методичному рівні, були представлені різні форми роботи з учнями, нестандартні методичні прийоми, різноманітні завдання й задачі поглибленого змісту.