Оновлення суспільства, модернізація освіти, а особливо сучасний учень вимагають яскравої творчої особистості вчителя, педагогічна діяльність якого має бути міцним засобом формування й всебічного розвитку особистості кожної дитини. Які ж вони – учителі двадцять першого століття? Хорошою нагодою поміркувати над цим є Всеукраїнський конкурс «Учитель року», який стартував в Україні ще в 1995 році й став щорічним випробуванням професійної майстерності педагогів.

У жовтні - листопаді 2016 року відбувся І тур конкурсу «Учитель року - 2017», у якому брала участь Гетманець Юлія Валеріївна, учитель початкових класів Херсонської багатопрофільної гімназії № 20 імені Бориса Лавреньова Херсонської міської ради. У цьому році боротьба за звання найкращого педагога була непростою, адже в конкурсі взяли участь 19 педагогів. Таких, які вміють перетворити сіру буденність на незвіданий шлях до зірок, які гідно пройшли непрості випробування, щоб скласти іспит на професійну майстерність.

Крок за кроком, етап за етапом найсильніші підіймалися на вершину педагогічної майстерності. Перемога на кожній сходинці вагома і знаменна: адже конкурсант став «обличчям» рідної школи. Учителі змагалися в наступних випробуваннях: «Тестування з фахової майстерності», «Майстер-клас», «Експертиза підручника», «Практична робота» та «Конкурсний урок і самоаналіз уроку». Випробування цьогорічного конкурсу підтвердили думку про те, що замало бути обізнаним у нових ідеях, потрібно знати, де можна використати ці ідеї, уміти з ними поводитися, а не лише захоплюватися.

Та переможницею в номінації «Початкова школа» стала Гетманець Юлія Валеріївна!

Це творчий педагог, яка має ґрунтовні знання у своїй галузі, досконало володіє теорією та методикою викладання предмета. Її робота - це спосіб пізнання, спілкування, самовираження. Вона не уявляє, як можна працювати без ясних дитячих очей, лагідних усмішок, без радощів першого успіху малюків. Саме тому, маючи вибір за фахом працювати в середній ланці, Юлія обрала роботу в початкових класах!

Вона впевнена, що навчати й виховувати може лише той, хто сам наполегливо вчиться. Учителю просто необхідно самовдосконалюватися, не боятися ламати стереотипи, опановувати нові технології. Постійно, кожний день іти далі, пізнавати нове. Саме тому розвиток пізнавальної діяльності шляхом інноваційних технологій – її тема самоосвіти, а педагогічне кредо: «Я нікого не примушую навчатися. Я просто тримаю ліхтарик, а ви йдете на його світло».
Не примушує навчатися, а саме розділяє з учнями свої знання, свій досвід, життєві принципи. Учитель намагається бути цікавою, завжди новою, аби зустрічі з нею викликали в дітей радість, очікування свята – Свята Пізнання Таємниць.
Сьогодні вчитель готується до обласного туру. Колеги, а особливо маленькі вихованці-четверокласники, говорять про високі шанси, розповідаючи про педагога, яка має талант бачити, чути й відчувати своїх учнів.

Сьогодення вимагає від кожного вчителя відповідальності за свою роботу, відмови від шаблонних форм і методів, уміння досконало будувати навчально-виховний процес. Головне – учитель має бути творчою особистістю. Творчим може бути й молодий учитель, і вчитель з великим педагогічним стажем. «Учитель року» – це і конкурс професійної майстерності, і свято вчительської душі.

Від усього серця бажаємо Гетманець Юлії Валеріївні міцного здоров’я, значних здобутків та яскравих перемог, цікавого професійного й життєвого шляху! Нехай здійснюються всі заповітні мрії!

Батьківська громадськість найпотужнішого
навчального закладу – гімназії №20