Українська ніч- в Шевченка віршах,
у творах Гоголя і Маковея.
Кожна ніч ця- неповторна, інша.
Кожен день розпочинаєм з неї.
Маркевич Ярослав,
учень 5-Б класу

18 квітня 2019 року в гімназії №20 був проведений семінар для вчителів зарубіжної літератури міста та області - слухачів курсів підвищення кваліфікації ХАНО. План роботи передбачав практичну частину, а саме: Омельян Олена Миколаївна, провідний педагог навчального закладу, поділилася з гостями досвідом роботи щодо формування культурологічної компетентності на уроках зарубіжної літератури. Педагог провів майстер-клас із упровадження інтерактивних і комп’ютерних технологій у 5-Б класі з теми “ М. Гоголь. Уривок «Чи знаєте ви українську ніч?» із повісті «Травнева ніч або Утоплена». Зорові та звукові деталі в описі. Створення поетичної картини ночі в різних видах мистецтва”.

Учитель створив оптимальні умови для творчої роботи кожного учасника уроку, уміло поєднавши групові та індивідуальні форми роботи. Показовий урок став яскравим підтвердженням того, що залучення до найкращих зразків світового мистецтва сприяє формуванню естетичного смаку, любові до краси й природи, широкого кругозору, образного та планетарного мислення, піднімає духовність на новий рівень. Тому на уроці прозвучала музика П. Чайковського та Вівальді «Пори року», діти звернулися до картини А. Куїнджі «Українська ніч на Дніпрі» та уривків із фільму за твором М. Гоголя.

Найбільш активними були такі учні: Марієв Ігор, Білецька Дар`я, Шевцов Ярослав, Плачкова Катерина, Бережний Єгор, Сидорук Данило, Шашкіна Дар`я. Гімназисти продемонстрували неординарне та образне мислення, аналізуючи запропонований матеріал, уміння чітко висловлювати власне розуміння художнього твору, проводити паралелі між творами різних видів мистецтва – літератури, музики та живопису.

Учитель створив таку емоційну атмосферу, яка надала змогу учням налаштуватися не тільки на творчість, а й відчути справжню красу української ночі.

Друга частина семінару - виступ Ейсман Лариси Миколаївни, бібліотекаря гімназії, яка презентувала співпрацю бібліотеки з учителями-предметниками на прикладі проведення медіауроку «Місія. Таємничий манускрипт», який є узагальнювальним уроком вивчення зарубіжної літератури за шкільною програмою 7 класу.

Семінар показав учасникам, що запропоновані форми і методи створюють прекрасні умови для реалізації творчого потенціалу дитини; дозволяють виявляти, розвивати здібності кожного учня, стимулювати самостійну творчу діяльність, отже, дають змогу повніше використовувати потенціал особистості, передбачають активну життєву позицію учня, що заохочує і самого вчителя здобувати нові знання, працювати з інформаційними джерелами, творчо мислити, розвивати власний інтелект та підвищувати культурний рівень.

Голова МО української мови,
української та зарубіжної літератури