Ось і минув березень – перший  місяць весни. Настав квітень — той період, коли весна впевнено вступає у свої права. Тож недарма у квітні так багато знаменних дат, присвячених природі: це і  Міжнародний день птахів, Усесвітній день здоров’я, Усесвітній день авіації та космонавтики, День довкілля,  Міжнародний день Землі. Тому саме у квітні традиційно проводиться Тиждень природничих дисциплін, який став для учнів справжнім святом  науки, творчості та креативності.

Мета тижня: активізувати інтерес учнів до природничих дисциплін, розвивати творче мислення, ініціативу, формувати природничу компетентність та навички роботи в команді з метою досягнення спільної мети, виховувати дбайливе ставлення до природи,  розуміння того, що людина є частинкою природи, Космосу.

Що цікавого він нам приготував?

Тиждень розпочався відкриттям, під час якого учні 9-Б класу разом із учителем біології Лаською С.С. зустрічали гімназистів, пропонували відгадати загадки про природу. А на перервах між уроками  демонструвалися пізнавальні документальні фільми, відеоролики, мультимедійні презентації про природу, проблеми довкілля, які викликали інтерес та обговорення серед гімназистів та вчителів школи. Варто зазначити, що над створенням презентацій працювали учні 9-А та 9-Б класів під керівництвом учителів Ласької С.С. та Митрашевської Т.В.

Як захистити Землю від парникового ефекту? Сьогодні цивілізовані країни поступово відмовляються від пластикових пакетів, замінюючи їх екологічно безпечними. Саме про це говорили вихованці учителя біології Грянко І.А.,  учні 8-Б класу, Біла О., Бризгун Д., Губіна Д., Касьяненко Є., Коновалова К., Одріковська О., учасники агітбригади «Екопропаганда»  з гімназистами 5-Б класу.  Після виступу глядачі та актори обмінялися ідеями щодо вирішення проблеми глобального потепління клімату планети.

У рамках тижня було проведено цикл нестандартних уроків для гімназистів.

Так, з метою залучення учнів до природоохоронної діяльності та виховання екологічної культури була проведена у 5-Г класі біологічна вікторина «На гостину до Флори і Фауни».  Учитель біології Митрашевська Т.В. ознайомила учнів із наукою біологією та дивовижним навколишнім світом. Чарівні богині Флора і Фауна провели біологічну вікторину, використовуючи український фольклор та віршовані загадки.

Для вчителів області - слухачів курсів підвищення кваліфікації при КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» було представлено тренінгове заняття з основ здоров‘я у 5-Б класі за темою: «Загартовування та здоров‘я». Учитель Кулінич І.І. провела заняття таким чином, щоб учні активно, зосереджено намагались побачити невидиме, зрозуміти приховане, розглянути незвичайне у звичайному, у тому, що зустрічається на кожному кро­ці.

Учителем географії Пастушенко Н.В. для 6-х класів була проведена інтелектуальна гра «Брейн-ринг», де стартом є цікаве запитання, а фінішем - відповідь. Необхідно було швидко зреагувати, адже час для прийняття рішення був обмежений. Учні відчули себе ерудитами, частиною команди, проявили кмітливість, увагу, фантазію, уміння зосереджуватися, діяти в нестандартних ситуаціях. Найкращими ерудитами стала команда  6-В класу у складі таких учнів: Павленко П., Голубєвої М., Сторубльовцевої Д., Бенедещук О..

Особливий інтерес  викликав інтелектуальний квест «Фізика навколо нас», який підготувала учитель фізики Надєєва К.В. для учнів 7-Б класу.   Під час заходу гімназисти спілкувались  на фізичні теми, розповідали цікаві факти. Найкращі знання з предмету показали учні Чухраєва Д., Водяницька А., Сафронов М., Ільїн О.

Спічак В., Романюк І., Гога В., Єрьоменко А.,  талановиті науковці 9-Б класу, під керівництвом учителя біології Ласької С.С. презентували екологічні проекти. Найкращими були визнані: «Екологічні проблеми Херсонщини», «Сучасний стан річки Дніпро», «Збереження біорізноманіття  Херсонської області».

Свої знання з географії продемонстрували учні 10-х класів в інтелектуальній грі «Велика сімка» яку підготувала учитель географії Зайцева Н.Г. Старшокласники, Судавцова В., Каплуновський Я. Мамрак О., показали цікаві презентації країн.

Підбиваючи підсумки тижня, можна з упевненістю високо оцінити рівень знань учнів, їх  бажання розвиватися, досягати нових вершин. Адже Леонід  Сухоруков, видатний український письменник, педагог, говорив: «Природа подарувала нам розум для того, щоб ми все життя розгадували її таємниці».

Голова МО природничих дисциплін Пастушенко Н.В.