З метою активізації пізнавального інтересу учнів до історії та правознавства, формування національно свідомої особистості, виховання активної громадянської позиції, рис патріотизму, релігійної та національної терпимості з 28 січня по 1 лютого 2019 року в гімназії пройшов тиждень історії та правознавства. Учні поринули в цікавий та захоплюючий світ «історичного» життя, торкнулися до сивої давнини, поринули в героїчне минуле і згадали творців історії.

Тиждень розпочався цікавою та змістовною виставкою наукової та художньо-історичної  літератури, яка сприяла осмисленню невідомих сторінок історії. Учні 10-Б та 10-В класів поглибили знання з предмету відвідавши експозицію у Херсонському краєзнавчому музеї, присвяченої до сторіччя Української революції 1917-1920 рр. (учитель Дишлик В.М).

Показовий урок з всесвітньої історії «Німеччина та Італія в X-XV ст.», проведений у 7-В класі, дозволив учням продемонструвати свої знання історичного матеріалу, уміння порівнювати та аналізувати історичні процеси,  висловлювати та обґрунтовувати власну думку (учитель Дишлик В.М).

Учитель Коротецький О.О. провів показовий урок «Громадянське суспільство» в 11-А класі, який сприяв розв’язанню проблемного запитання, розвитку пізнавальної активності учнів, умінню давати оцінку процесам, що відбуваються в сучасному світі.

Різнобарвно, цікаво, змістовно, було проведено інтелектуальну гру «Люби і знай свій рідний край» серед учнів 5-А і 5-Б класів учителем   Лебідь О.В.

Учні 6-Б та 6-Г класів позмагалися, провівши історичну вікторину «Незвіданими стежками країни Кліо», у якій у цікавій формі були подані завдання з історії Стародавнього світу (учитель Лебідь О.В.).

З метою формування правової культури та запобіганню проявам булінгу вчителем Коротецьким О.О. було проведено тренінг серед учнів 9-х класів, який допоміг пізнати способи неконфліктної поведінки, сформував навички відповідальності  та сприяв  вільному вираженню своїх емоцій.

У рамках проведення Тижня учні 10-А та 11-А класів відвідали Державний архів Херсонської області, де переглянули експозицію, присвячену Дню Соборності України. Також гімназисти мали змогу ознайомитися з унікальними матеріалами та документами, сторінки яких зберігають історію нашого краю.

Учитель Коротецький О.О. провів віртуальну  екскурсію «Навчальні заклади Херсона XIX-XX ст.», яка дала змогу ознайомитись учням 8-х класів з освітньою системою Херсонської губернії.

У ході проведення заходів тижня гімназисти мали змогу переглянути історичні фільми «Вогнем і мечем», «Молитва за Мазепу», «Вікінги», «Незвідана Україна».

Історія вчить нас цінувати й пошановувати предків, збирати й примножувати, берегти надбання нашого народу, тому, пізнаючи історію – крокуємо в майбутнє.

Голова методичного об’єднання

вчителів  історії та правознавства