Мрії стають реальністю, коли думки перетворюються на дії.

Д.А. Антонова

Для того, щоб розкрити творчі здібності учнів, поглибити їх знання про працю, мистецтво, згідно з планом був  проведений  тиждень вчителів художньо – естетичного циклу з 17.12 – 21. 12.

Тиждень розпочався  виставкою учнівських творчих робіт 5 -11 класів, що здобули схвальну оцінку від учителів, учнів і батьків  та виконані в найрізноманітніших техніках – «Вишивка бісером», «Вишивка хрестиком», «Різьблення по дереву», «Випилювання». Гімназійна ялинка прикрашена іграшками, які зробили учні 5 – 11 класів власноруч. Учитель Руденко В.В. провів показовий урок «Оздоблення проектного виробу»  у 1(5)-Б класі,  продемонструвавши високопрофесійне володіння як теоретичним, так і практичним матеріалом. Урок пройшов у невимушеній творчий атмосфері, діти працювали зацікавлено та натхненно.

Педагог Мішина М.А. провела показовий урок – подорож  із трудового навчання у 7-А класі з теми «В’язання гачком – вид декоративно – ужиткового мистецтва». Учитель показала гарне володіння фактичним матеріалом, уміння доречно застосовувати групові та індивідуальні форми роботи.  Це  спонукає дітей до активної творчої діяльності:учні презентували творчі  проекти «Святковий календар», «В’язаний віночок» та показали високий рівень знань із  теми.

Показовий урок «Новорічне свято»  підготувала і провела вчитель Щербовських З.Н. у 1 - Г класі. Урок був інтегрованим – поєднано літературу, музику та образотворче мистецтво. Діти показали гарні  знання народних традицій, співацьку культуру. Захід отримав схвальну оцінку вчителів початкової школи, батьків. Логічним продовженням уроків художньо – естетичного циклу є позакласні заняття. Вокально – хоровий колектив гімназії (керівник Серікова С.В.) успішно пройшов до фіналу Міського фестивалю – конкурсу «Острів Різдва». Діти представили твір «Різдвяні побажання», залучившись до українських народних традицій колядування та щедрування.

Моральне виховання учнів тісно пов’язане з естетичним, таким чином, одним із засобів морально – естетичного впливу на дітей є музика, мистецтво, творчість.

Мішина Марина Анатоліївна,

голова методичного об’єднання